• Sąd
  Przed wrocławskim sądem rozpoczął się proces byłego senatora PO Józefa Piniora, oskarżonego o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i pobranie wynagrodzenia za nieprzeprowadzone wykłady. To drugi z procesów, w którym sądzony jest b. opozycjonista z czasów PRL.
 • Józef Pinior
  "Jawność procesu byłego senatora PO Józefa Piniora i jego asystenta Jarosława Wardęgi wyłączono z powodu stanu zdrowia jednego ze współoskarżonych" – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu Marek Poteralski. Chodzi o Albina M., któremu zarzucono wręczanie łapówek.
 • Jarosław Ziętara
  Poznańskiemu sądowi nie udało się rozpocząć procesu Aleksandra Gawronika. Były senator jest oskarżony o podżeganie do zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary.
 • Krzysztof Piesiewicz
  Były senator Krzysztof Piesiewicz będzie ponownie sądzony za trzy zarzuty w sprawie dotyczącej posiadania przez niego narkotyków. Tak zdecydował warszawski sąd na niejawnym posiedzeniu - powiedział IAR Krzysztof Stępiński, obrońca znanego scenarzysty.
 • Krzysztof Piesiewicz w Senacie
  "Przeszedłem pięcioletni koszmar" - tak Krzysztof Piesiewicz w rozmowie z TVP Info komentuje orzeczenie sądu, który uniewinnił go od zarzutu posiadania narkotyków i nakłaniania do ich zażywania. Były senator przyznaje, że swoje przeżycia i cały sądowy bój być może opisze w książce.
 • Posiadanie narkotyków i nakłanianie innych do ich zażywania - z takimi oskarżeniami mierzy się były senator i scenarzysta Krzysztof P. Przed sądem dla Warszawy-Żoliborza rozpoczął się jego tajny proces.
 • Kazimierz Kutz
    Kazimierz Kutz może być pozwany o ochronę dóbr osobistych za wypowiedź pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry: "oni zamordowali niewinną kobietę" na temat sprawy Barbary Blidy. Nie chroni go immunitet - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie.