• Kobieta trzyma się za serce
  Zwiększa liczba Polaków zagrożonych chorobami sercowo-naczyniowymi. Według najnowszych danych prawie 20 milionów Polaków ma za wysoki cholesterol, a 12 milionów jest dotkniętych nadciśnieniem – alarmowali specjaliści podczas odbywającego się w Katowicach XXIII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 • ciśnieniomierz
  Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z aptek i hurtowni Co-Bespres i Bespres oraz wstrzymał sprzedaż Vanatexu. Leki te są stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego.
 • Serce
  Jak wynika z najnowszych danych, nawet 15 mln osób może chorować w Polsce na nadciśnienie tętnicze krwi.
 • Puszka z napojem gazowanym
  Chętnie sięgają po nie osoby, które potrzebują szybkiego pokonania zmęczenia i dodania sobie sił. Niestety, nawet spożywane sporadycznie, napoje energetyczne przyczyniają się do rozwoju schorzeń układu krążenia. Są na to kolejne dowody.
 • Świeża ryba
  Dieta wikingów chroni przed nadwagą, która powiązana jest z wieloma chorobami przewlekłymi. Według najnowszych ustaleń naukowców takie menu pomaga utrzymać ciśnienie krwi w normie.
 • Naukowiec pokazuje cholesterol
  Warto sprawdzać cholesterol, ale przede wszystkim dobrze się odżywiać i dużo się ruszać. Eksperci wskazują, że pojęcia dobrego i złego cholesterolu stały się popularne, jednak określenie ich poziomu i sprawdzenie, który rodzaj przeważa w organizmie, wymagają badań.
 • Ciśnieniomierz
  Lekarze z Centrum Badawczo-Rozwojowego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, jako pierwsi w Europie rozpoczęli kliniczne badania nad nową metodą zwalczania nadciśnienia tętniczego. Wychodzi ona naprzeciw pacjentom, którym nie pomagają nawet duże dawki leków - tłumaczy prof. Radosław Kiesz z Uniwersytetu Teksańskiego w San Antonio.
 • Upał groźny dla chorych na serce
  Słoneczne dni zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu, jednak upały nie wpływają korzystnie na zdrowie. Szczególnie narażone w tym okresie są osoby starsze i zmagające się ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Wysokie temperatury mogą powodować gwałtowny spadek ciśnienia tętniczego, co może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.
 • Sok z buraków dobry na serce
  Zaledwie jedna szklanka tego soku pomaga obniżyć ciśnienie krwi i tym samym zapobiec groźnym skutkom nadciśnienia - miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu.
 • Kanapka z sałatą
  Jeśli zmagasz się z nadciśnieniem, pomyśl nad zmianą diety. Według najnowszych ustaleń naukowców przejście na wegetarianizm pomaga obniżyć ciśnienie krwi. I przy okazji sprzyja zrzuceniu nadliczbowych kilogramów.