• Ból zębów
  Eksperci przypominają, by dbać o higienę jamy ustnej. Według najnowszych badań schorzenia zapalne przyzębia mogą zwiększać ryzyko udaru mózgu i zawału serca, jak również choroby Alzheimera – przekonywali specjaliści na poniedziałkowej konferencji w Warszawie.
 • Mózg
  Udar mózgu to zagrożenie życia. Gdy wystąpią jego objawy, jak np. opadanie kącika ust, niedowład ręki, nogi, niewyraźna mowa, należy natychmiast wezwać pogotowie ratunkowe - przypominają neurolodzy z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, który przypada 29 października.
 • Zestresowany mężczyzna
  Czujesz kołatanie serca, nogi się pod tobą uginają. Twarz płonie, ręce drżą, zaczynasz się pocić. Do tego mówisz nieskładnie i masz problemy z koncentracją. Co się dzieje? Tak działa stres.
 • Zdrowe tłuszcze
  Dietetycy zalecają spożywanie ryb i owoców morza przynajmniej 2 razy w tygodniu. Ale co jest ich fenomenem? Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT), a w szczególności Omega-3. Dieta korzystnie wpływa nie tylko na mózg, wzrok i serce, ale również poprawia płodność, działa odmładzająco oraz przeciwdepresyjnie. Zobacz, jak ryby i owoce morza wpływają na nasze zdrowie.
 • Wątroba z wąsami śpiewa o kielichu u Zdzicha. Świetna piosenka ministerstwa zdrowia
  „Cześć, tu wątroba. Nie podoba mi się, gdy pijesz kielicha, a u Zdzicha nawet trzy” – śpiewa ponurym głosem wąsata wątroba, narzekając na niezdrowy tryb życia swego właściciela. W teledysku występują również pozostałe ważne narządy i każdy ma coś ważnego do powiedzenia człowiekowi. Tak prezentuje się zapadający w pamięć prozdrowotny spot przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia z wpadającą w ucho piosenką.
 • Mężczyzna
  Nawet niewielki wysiłek fizyczny sprawia ci trudność? Czas to zmienić, bo będziesz miał problem nie tylko z wchodzeniem po schodach, ale i z nauką oraz zapamiętywaniem.
 • Migdały - doskonała przekąska dla diabetyków
  Lista zalet migdałów jest bardzo długa. Ich dobroczynny wpływ na zdrowie wykazało wiele badań naukowych. Nic dziwnego, że uczeni okrzyknęli je "superprzekąską", którą warto jeść codziennie.
 • Tajemnice ludzkiego ciała
  Mówi się, że ludzkie ciało to największy cud na świecie. Skrywa w sobie tajemnice, których często nie można nawet wytłumaczyć. Przykładowo w ciągu całego życia produkuje 45 litrów łez. Co jeszcze warto wiedzieć?
 • Choroby ukąłdu krążenia najczęstszą przyczyną udaru mózgu
  Udar mózgu to trzecia najczęstsza przyczyna zgonów i najczęstsza przyczyna niepełnosprawności wśród osób dorosłych. W Polsce co 8 minut ktoś doznaje udaru. Jakie są najważniejsze czynniki ryzyka udaru?
 • Na zdrowie trzeba mieć czas. I chęci
  Tyle się mówi o konieczności zachowania szczupłej sylwetki i konsekwencji, jakie niesie ze sobą otyłość. Tymczasem jest naród, który zamiast się tym przejmować, odpowiada wprost: nie mamy na to czasu.