• Pieniądze i samochód
  Między pierwszym kwartałem 2016 roku, a drugim kwartałem 2017 obowiązkowe składki komunikacyjnego ubezpieczenia OC wzrosły aż o 44 procent - poinformował na środowym posiedzeniu sejmowej komisji finansów wiceminister finansów Piotr Nowak.
 • Mandat karny
  Każdy mandat i każdy punkt karny będzie archiwizowany w systemie CEPIK2. Z tych danych skorzystać będą mogły firmy ubezpieczeniowe, dzięki czemu w zależności od ilości i wysokości otrzymywanych kar zmieniać będzie się kwota ubezpieczenia OC za samochód.
 • Banknoty 50 złotych
  Osoby prowadzące własne firmy będą musiały zapłacić za styczeń tego roku wyższe składki na ubezpieczenie społeczne. Od nowego roku podstawa wymiaru składek dla osób prowadzących działalność gospodarczą na ogólnych zasadach wzrosła o 57 złotych i 60 groszy. 
 • Symbol służby zdrowia
  Nie ścigamy chorych, bo w grę wchodzą zbyt małe kwoty – przyznaje NFZ.
 • Pieniądze
  Jest pozew zbiorowy przeciw Credit Agricole. W ten sposób swoich praw postanowiły dochodzić osoby, które w latach 2004 - 2009 zaciągnęły w Credit Agricole, dawnym Lukas Banku, kredyt hipoteczny i były zobowiązane do ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.
 • Pieniądze
  Sejm podwyższył o 20 procent ulgę podatkową na trzecie i kolejne dziecko. Uchwalone dziś zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych umożliwiają też pełne wykorzystanie ulgi przez najmniej zarabiające rodziny.
 • Podwyżka składek ZUS dotknie przedsiębiorców rozpoczynających działalność
  Tegoroczna podwyżka składek ZUS dotknie przedsiębiorców rozpoczynających działalność. Preferencyjne składki rosną w 2014 r. o prawie 4 pkt proc. w skali roku, a dla osób prowadzących działalność dłużej niż 2 lata – o 1,5 pkt proc. Składki na ZUS w nowej wyższej kwocie osoby prowadzące działalność muszą zapłacić do 10 lutego.
 • Wszystko zaczęło się z problemami z ustawą refundacyjną
  Projekt udostępnienia lekarzom dostępu online do informacji o ubezpieczeniu pacjentów jeszcze nie wszedł w życie, a już wywołuje kontrowersje. Sprzeciwiają się przedsiębiorcy, którzy według nowej propozycji mieliby być karani za brak zgłoszenia pracownika do ZUS.
 • Rolnicy zapłacą składkę do NFZ. Ale co to za składka!
  Nadchodzi rewolucja w ubezpieczeniach zdrowotnych. Rolnicy wreszcie zaczną płacić składki do NFZ. Ale gdy się spojrzy na wysokość tych składek, to trudno nie oprzeć się wrażeniu, że rolnicze przywileje pozostają nietknięte.
 • Łączenie ZUS z NFZ, czyli jak uzdrowić składkę na zdrowie
  Drogi system ściągania pieniędzy od ubezpieczonych trzeba zmienić. Pomysłów jest kilka.