Ponad 500 właścicieli małych sklepów apeluje do premiera o wycofanie się z ograniczenia handlu w niedzielę; petycja w tej sprawie wpłynęła we wtorek do kancelarii premiera - poinformował w komunikacie Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Do końca lutego będzie znane stanowisko rządu w sprawie zakazu handlu w niedzielę - mówiła we wtorek rano minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Zaprzeczyła, by resort przygotował stanowisko o odrzuceniu tego projektu.
Polska nie zamierza łatwo skapitulować w sprawie podatku handlowego, do
którego tak wiele zastrzeżeń miała Komisja Europejska. Podporządkuje się
nałożonemu przez KE nakazowi jego zawieszenia, ale jednocześnie zaskarży go do Trybunału Sprawiedliwości. DGP dotarł do dokumentu ministra finansów w tej
sprawie. Jak udało nam się ustalić, MSZ już pracuje nad skargą.
Jeżeli Komisja Europejska ma zastrzeżenia do progresji w podatku od handlu detalicznego, być może trzeba będzie rozważyć rezygnację z tej progresji i wprowadzić jedną stawkę, 0,8 proc. - mówi PAP poseł PiS Adam Abramowicz, komentując stanowisko KE.
Komisja Europejska wszczęła postępowanie o naruszenie prawa UE przez Polskę w związku z wprowadzeniem podatku handlowego. Zdaniem Brukseli jego konstrukcja może faworyzować mniejsze sklepy, co może być uznane za pomoc publiczną. Jest już odpowiedź rządu na decyzję KE.
Metropolita gdański abp Leszek Sławoj Głódź powiedział w sobotę w Toruniu, że trzeba poprzeć obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele, a włączenie się w zbieranie podpisów w tej sprawie jest zadaniem dla Radia Maryja i Telewizji Trwam.
Papierowe wydruki już niedługo mogą zniknąć z naszego życia. Z końcem 2017 r. biznes czeka wielka wymiana kas fiskalnych na takie, które będą rejestrowały sprzedaż elektronicznie.
Komitet Stały Rady Ministrów zaakceptował projekt tzw. podatku handlowego - poinformował PAP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Wkrótce dokumentem ma zająć się rząd.