• Kod liczby kodowanie internet liczby
  Fiński inspektor ochrony danych Reijo Aarnio zapowiedział w czwartek zbadanie doniesień, że smartfony marki Nokia wysyłały dane na serwer w Chinach. Chce ustalić, czy dochodziło do przesyłania danych osobowych i czy transfer miał podstawę prawną.
 • System monitoringu miejskiego
  Czy zastanawiali się Państwo kiedyś, jak produkuje się telefony? I czy popularne powiedzenie o „małych chińskich rączkach” składających elektronikę jest jeszcze prawdziwe? Dzięki Huaweiowi miałem okazję to sprawdzić.
 • SMS
  Chińscy producenci telefonów jak Xiaomi i Meizu robią coraz lepsze jakościowo produkty, które udanie konkurują ze smartfonami znanych producentów. Modele te powoli trafiają do oferty polskich operatorów i sklepów. Można jednak je bezpośrednio samemu kupić w Chinach. Oto, jak to zrobić.
 • Smartfon, zdjęcie ilustracyjne
  Koreańskie firmy technologiczne, które wyparły japońskie koncerny, same znalazły się na celowniku nowej konkurencji. To producenci z Chin, którzy chcą skończyć z wizerunkiem firm, produkujących jedynie tanią tandetę. Ich rozwiązania, sprzedawane za rozsądną cenę, podbijają świat.