• Śmieci u zbiegu ulic Gdańskiej i Słowackiego w Warszawie
  Śmieciowy harmonogram stolicy idzie do kosza. Dziś mija termin, w którym warszawski ratusz powinien podpisać umowy z wyłonionymi w przetargu firmami.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz superaktywna przed referendum - otwarcie metra
  Patrząc na to, co dzieje się w Warszawie od czasu, gdy wizja przeprowadzenia referendum dotyczącego przyszłości Hanny Gronkiewicz-Waltz stała się realna, chciałoby się rzec: niech kampania trwa jak najdłużej! Prezydent stolicy wyraźnie się ożywiła, niektórzy mówią, że stała się wręcz nadaktywna w swych działaniach i medialnej obecności. Oto, czym przekonywała warszawiaków w ostatnich przedreferendalnych miesiącach i tygodniach.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Są w Warszawie dzielnice, gdzie dostanie dla trzylatka miejsca w publicznym przedszkolu graniczy z cudem. Ale z drugiej strony, w stolicy wciąż buduje się nowe szkoły i przedszkola. A szpitale? Jest "wola", czy tylko "brudno"? W trzeciej części bilansu rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz pytamy o edukację i służbę zdrowia.
 • Warszawa to miasto do cna zbiurokratyzowane, gdzie pieniądze wydaje się bez wizji i planu? A może stolica to wzór do naśladowania dla innych miast, bo udaje jej się zdobywać unijne miliony i wciąż inwestować? Oto druga część bilansu rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tym razem jej ewentualni kontrkandydaci ocenili m.in. to, jak wydawane są w mieście pieniądze.
 • Problem śmieci rozbawił internautów. Zareagowali lawiną memów
  Debata nad ustawą śmieciową trwa w polskich mediach od miesięcy. Internauci poczuli się rozbawieni tą sytuacją i zareagowali w typowy dla wirtualnej rzeczywistości sposób: zaczęli tworzyć memy o śmieciowej tematyce. Oto najzabawniejsze z nich.
 • Warszawa nie jest teraz Neapolem - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy na antenie radiowej Jedynki chwaliła wdrażanie tzw. ustawy śmieciowej w stolicy.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy kaja się przed mieszkańcami Warszawy. "Przede wszystkim pragnę państwa przeprosić za trudności związane z wprowadzeniem nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Warszawie" - pisze w liście opublikowanym na Facebooku.
 • Śmieci - zdjęcie ilustracyjne
  Rada Miasta Warszawy przyjęła zaproponowane przez Ratusz nowe stawki za wywóz śmieci. Są tymczasowe i mniejsze o połowę niż planowane.
 • Umowa
  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała dokument in blanco i wysłała projekt uchwały do radnych. Jak donosi RMF FM tam, gdzie powinny być wpisane stawki za wywóz śmieci są… trzy kropki.
 • Warszawa na pewno nie utonie w śmieciach - zapewniają przedstawiciele władz miasta. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest już po pierwszych rozmowach z przedsiębiorcami zajmującymi się odbieraniem odpadów. Obie strony zapewniają, że już niedługo zostanie podpisane porozumienie, dzięki któremu po pierwszym lipca śmieci nadal będą odbierane od mieszkańców.