• Śmieci - zdjęcie ilustracyjne
  Okazuje się, że lepiej segregowaliśmy śmieci przed wejściem nowej ustawy śmieciowej, która obowiązuje od dwóch miesięcy. Pojemniki są już na swoich miejscach, a śmieci wywożone w miarę regularnie. Ale segregacja odpadów wciąż sprawia problemy.
 • Śmieci- zdjęcie ilustracyjne
  Kolejny kłopot z rewolucją śmieciową. Firmy, które przegrały przetargi na wywóz odpadów, zaczęły zabierać kontenery i pojemniki na śmieci. W zamian - dają worki.
 • Sejm RP
  Politycy krytykują ustawę śmieciową i sposób jej wprowadzania w życie. Spośród gości "Śniadania w Trójce", ustawy bronili tylko przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 • Śmieci wystraszyły Warszawiaków
  Według wyliczeń Ratusza liczba zameldowanych mieszkańców stolicy to ok. 1,7 mln. Jeśli doliczyć tych niezameldowanych, wynajmujących mieszkania ta liczba może przekroczyć 2 miliony. Jednak deklaracje śmieciowe przyniosły zaskakujące dane. Z szacunków prezesów warszawskich spółdzielni mieszkaniowych wyszło, że stolica ma tylko... 600 tysięcy mieszkańców - informuje tvnwarszawa.pl.
 • Śmietnik - zdjęcie ilustracyjne
  Gminy miały półtora roku na przygotowanie się do śmieciowej rewolucji, która ma wejść w życie 1 lipca. Ale okazało się, że to za mało. W Warszawie właśnie przełożono ją na początek 2014 r., za co stanowiskiem zapłacił wiceprezydent miasta. Inne samorządy także na wszelki wypadek przygotowują scenariusze awaryjne.
 • Zaglądanie do kubłów, donosy, zbieranie danych z list wyborczych. Tak gminy zamierzają weryfikować liczbę mieszkańców, by po 1 lipca skutecznie ściągać od nich opłaty za wywóz odpadów.