• Warszawa na pewno nie utonie w śmieciach - zapewniają przedstawiciele władz miasta. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest już po pierwszych rozmowach z przedsiębiorcami zajmującymi się odbieraniem odpadów. Obie strony zapewniają, że już niedługo zostanie podpisane porozumienie, dzięki któremu po pierwszym lipca śmieci nadal będą odbierane od mieszkańców.
 • Śmieci wystraszyły Warszawiaków
  Według wyliczeń Ratusza liczba zameldowanych mieszkańców stolicy to ok. 1,7 mln. Jeśli doliczyć tych niezameldowanych, wynajmujących mieszkania ta liczba może przekroczyć 2 miliony. Jednak deklaracje śmieciowe przyniosły zaskakujące dane. Z szacunków prezesów warszawskich spółdzielni mieszkaniowych wyszło, że stolica ma tylko... 600 tysięcy mieszkańców - informuje tvnwarszawa.pl.
 • Selekcja śmieci będzie się odbywać na dotychczasowych zasadach
  Okres przejściowy zamiast nowych przepisów. Stołeczny ratusz odkłada reformę śmieciową. Od pierwszego lipca do końca roku odpady będą odbierać firmy, które robiły to dotychczas. Zmieni się jednak forma płatności.
 • Centrum Warszawy
  Krajowa Izba Odwoławcza nakazała miastu zmianę warunków przetargu na wywóz śmieci - podało radio TOK FM. Przetarg zaskarżyły cztery duże firmy.
 • Grożą nam "dzikie wysypiska"?
  Od lipca Warszawie grozi góra nieodebranych śmieci i dzikie wysypiska. Tak można podsumować raport Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową o skutkach nowelizacji "ustawy śmieciowej".
 • Mural widziała, wcale nie poczuła się dotknięta - przeciwnie, bardzo jej się podobał. Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała w Radiu ZET, że miasto może być mediatorem między stołecznymi hipsterami a mieszkańcami Powiśla.
 • Od 1 stycznia stolica może mieć problem ze śmieciami.
  Czy od nowego roku czeka nas drugi Neapol? - pyta "Życie Warszawy". Już za dwa miesiące scenariusz znany nam z Włoch może się powtórzyć w stolicy.