• AH-64 Apache
  MON skłania się do zakupu śmigłowców uderzeniowych AH-64 Apache, których część ma być montowana w Łodzi. Kontrakt na zakup maszyn może oscylować wokół 5–6 mld zł.
 • Antoni Macierewicz
  Zakupy uzbrojenia to olbrzymie pieniądze. Choć mityczne 130 mld zł w latach 2013–2022 można włożyć między bajki, to jednak skala i tak jest olbrzymia. Przykładowo zakup 50 śmigłowców wielozadaniowych to ok. 13 mld zł, podpisana w ostatnich dniach grudnia modernizacja czołgów Leopard to 2,4 mld zł. Czyli mniej więcej tyle, ile może kosztować jeden okręt podwodny, i zarazem nieco tylko mniej niż roczny budżet Ministerstwa Kultury. 
 • Bell 209 prototype
  Bell Helicopters świętuje pięćdziesięciolecie śmigłowca AH-1 Cobra. Pierwsza maszyna, która wzbiła się w powietrze 7 września 1965 roku, wyznaczyła standardy obowiązujące do dziś. Zobacz zdjęcia!
 • Śmigłowiec Tiger
  W Kielcach trwa XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. W trakcie targów, niemal 550 wystawców z 28 państw zaprezentuje sprzęt wojskowy i nowoczesne militarne rozwiązania techniczne. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć z bliska m.in. śmigłowiec T-129 Atak oraz wielozadaniowy pojazd wojsk specjalnych Eagle V.
 • Z-18F
  Anonimowi blogerzy upublicznili pierwsze zdjęcia nowej chińskiej maszyny. Według nieoficjalnych informacji, ten nowy typ śmigłowca pokładowego będzie nosił nazwę Z-18F. Zobacz zdjęcia!
 • Radar za 230 mln dolarów
  Zanim 400 tys. pracowników Departamentu Obrony USA udało się na przymusowy urlop spowodowany cięciami budżetowymi, ich pracodawca zdążył jeszcze przeznaczyć niemałą kwotę na zakupy. Na kilka godzin przed ograniczeniem działalności rządu, Pentagon podpisał 94 kontrakty o łącznej wartości 5 mld dol. Firmy, którym w ostatniej chwili udało się załapać na państwowe pieniądze to wpływowi gracze w Waszyngtonie.
 • WZ-10
  Do tej pory, autorstwo śmigłowca szturmowego WZ-10 przypisywano chińskiemu przemysłowi zbrojeniowemu. Siergiej Michiejew, główny konstruktor maszyny poinformował, że jest ona efektem tajnej współpracy Chin z Rosją.
 • S-97 Raider
  Sikorsky pracuje nad budową prototypów szybkich śmigłowców S-97 Raider. Pierwsze testy nowych maszyn odbędą się prawdopodobnie w 2014 roku.
 • Śmigłowce
  Już w 2013 r. rosyjska armia zostanie wyposażona w jedną z najnowocześniejszych broni – miny przeciwśmigłowcowe. Będą one produkowane przez rosyjskie zakłady.
 • Uzbrojenie armii
  Polskie wojsko przejdzie w najbliższym czasie wielką modernizację. Nowe śmigłowce, rakiety, okręty podwodne, czy bezzałogowce, to tylko część planowanych inwestycji, które będą kosztować miliardy.