• Brexit - Wielka Brytania opuści Unię Europejską?
  Polacy, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, nie chcą, aby ten kraj wystąpił z Unii Europejskiej. "Głównie chodzi o rynek pracy. Możemy być ograniczani, nie mieć dostępności tej pracy, tak jak jest to na tę chwilę", "Co z dziećmi, które będą musiały odnaleźć się w systemie edukacji w Polsce", "Brak jasno określonych warunków, jak my będziemy żyć, jak będziemy postrzegani" - to tylko niektóre z obaw naszych rodaków. Wyniki referendum na temat tzw. Brexitu będą znane najprawdopodobniej w piątek.
 • Szef MSZ Witold Waszczykowski
  Londyński dziennik "The Daily Telegraph" podkreśla, że Warszawa mogłaby zrezygnować z ostrego sprzeciwu wobec brytyjskich zamiarów. Chodzi o plan ograniczenia zasiłków dla obcokrajowców w zamian za poparcie Davida Camerona dla baz NATO w Polsce. "Daily Telegraph" powołuje się na wczorajszą wypowiedź ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego dla agencji Reutera.
 • Siedziba Komisji Europejskiej
  Komisja Europejska sceptycznie zareagowała na postulaty Wielkiej Brytanii od których uzależnia ona pozostanie w Unii. O żądaniach napisał premier David Cameron w liście wysłanym do Brukseli.
 • Flaga Wielkiej Brytanii
  Spośród polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii co piąty korzysta z podatkowego wsparcia socjalnego. Takie dane płyną z najnowszego raportu niezależnego brytyjskiego think tanku Migration Watch. I wcale nie jest tak, że jesteśmy w tym zakresie liderami.
 • David Cameron
  Brytyjski premier David Cameron wystąpił z zapowiadanym od kilku dni przemówieniem w sprawie polityki imigracyjnej. Cameron musiał zareagować na najnowszą statystykę, która wskazuje na dalszy wzrost imigracji nad emigracją - w zeszłym roku o ponad ćwierć miliona. Imigracja z państw Unii Europejskiej rośnie o połowę szybciej niż z reszty świata.