• Maciej Miller z Klubu Karate Kyokushin TOSHI
  Klub karate to nie jest zwykły klub sportowy, z którego się wychodzi i koniec. Tworzymy pewien zespół, który ma się wspierać. Zależy mi też, żeby dzieciaki czuły, że ich sensei myśli i dba o nich też poza zajęciami. Dzięki temu one też mają świadomość, że nie mogą zawieść mnie poza salą treningową – mówi sensei Maciej Miller z Klubu Karate Kyokushin TOSHI.
 • Rodzinny mecz w kosza
  Według danych Eurobarometr dotyczących aktywności fizycznej Europejczyków ponad dwie trzecie Polaków w ogóle nie uprawia sportu (71 proc.). Z badania* przeprowadzonego przez  Santander Consumer Bank wśród rodziców dzieci w wieku szkolnym (między 7 a 18 lat) wynika jednak, że aż 60 proc. z nich podejmuje aktywność fizyczną ze swoją pociechą przynajmniej raz w tygodniu. 7 proc. deklaruje, że ćwiczy wspólnie codziennie lub prawie codziennie.
 • Nastolatek ogląda telewizję
  W ciągu ostatnich kilku lat spadł odsetek nastolatków podejmujących aktywność fizyczną na umiarkowanym lub intensywnym poziomie – wykazał najnowszy raport z cyklicznego międzynarodowego badania HBSC, dotyczącego zdrowia i zachowań młodzieży.
 • Ojciec gra z córką w tenisa
  Wielu rodziców marzy, by ich dzieci odnosiły sukcesy sportowe i dlatego...
 • Słaby nastolatek
  Sprawność fizyczna współczesnych dzieci i młodzieży w ostatnich dekadach pogarsza się w każdym aspekcie - alarmuje dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej AWF w Warszawie, autor najnowszych badań kondycji fizycznej w tej grupie wiekowej w Polsce.
 • Dziecko na placu zabaw
  - Sport uczy szacunku dla drugiego człowieka, pracy i wytrwałości - powiedziała o zaletach uprawiania sportu mistrzyni olimpijska i trenerka Otylia Jędrzejczak. Czy to, że dzieci nie są aktywne sportowo to po części wina rodziców?
 • Dzieci badają misia
  Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem najszybszego przyrostu liczby dzieci z nadwagą i otyłością, dyslipidemią, cukrzycą oraz nadciśnieniem tętniczym - alarmowali we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie polscy kardiolodzy.
 • Trening dziecka z rodzicem
  Wszyscy wiemy, jak ważna w psychofizycznym rozwoju dziecka jest jego aktywność ruchowa. Ciągle jednak warto zachęcać rodziców, do uprawiania jej razem ze swoimi dziećmi. Wspólna gra w piłkę na osiedlowym boisku czy rozegrany mecz na korcie tenisowym, nie tylko podnoszą ogólną sprawność fizyczną, ale również poprawiają wzajemne relacje.
 • Dziecko na treningu
  Obecnie dzieci coraz rzadziej spędzają czas wolny w aktywny sposób. Zabawy na świeżym powietrzu, wśród rówieśników, zastępują godzinami spędzanymi przed ekranami telewizorów, komputerów i tabletów. Nie zapominajmy o tym, jak ważne jest to, by nasze pociechy regularnie uprawiały sport. Zadbajmy o odpowiednią dawkę ruchu, nauczmy je, że aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem codzienności.
 • Kacper Garnczarek
  13-letni zabrzanin Kacper Garnczarek od czwartego roku życia trenuje gimnastykę sportową. "Moim celem jest start w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Do tego się przygotowuję" - zaznaczył.