• Kuba Przygoński
  Rajd Dakar - w tym roku na starcie najtrudniejszej próby terenowej na świecie stanie ponad 300 załóg. A wśród nich dakarowiec wszech czasów Stephane Peterhansel, legendarny Carlos Sainz, dziewięciokrotny mistrz świata WRC Sebastien Loeb, katarski książę Nasser Al-Attiyah i Polak - Kuba Przygoński. Czy kierowca Orlen Team ma sposób na wielkich rywali? Zobacz wideo prosto z Peru. Rozmawia Tomasz Gorazdowski, Program III Polskie Radio.
 • Kitesurfing
  Polskie wybrzeże uważane jest przez miłośników sportów wodnych za jedno z najlepszych miejsc do nauki i uprawiania kitesurfingu. Entuzjaści tego sportu szczególnie upodobali sobie Półwysep Helski i Zatokę Pucką. Te miejsca spełniają wszystkie warunki: jest duża, ale niezbyt głęboka przestrzeń, odpowiednia siła wiatru wynosząca od 15 do 40 km/h, piaszczyste dno i niski stopień zasolenia wody.
 • Siłownia
  To, czego do niedawna tylko się domyślaliśmy, teraz wiemy już na pewno: wysportowane osoby zarabiają więcej niż ich nieaktywni koledzy i koleżanki. Pracodawcy płacą uprawiającym regularnie sport ok. 10 proc. więcej, bo postrzegają ich jako osoby bardziej pewne siebie, z predyspozycjami do przywództwa w grupie.
 • Kulturysta
  Polska, Rosja i Turcja należą do najbardziej perspektywicznych rynków fitness. W 2014 roku polski rynek w tym segmencie rósł najszybciej spośród wszystkich krajów europejskich, a przychody właścicieli klubów fitness wyniosły 3,6 mld zł. Według prognoz tendencja ta utrzyma się także w tym roku. Co trzeci właściciel klubu fitness oczekuje zwiększenia przychodów o ponad 7,5 proc.
 • Mężczyzna
  Coraz więcej Polaków zmienia styl życia na zdrowszy – uprawiają sport i zdrowo się odżywiają. W walce z dodatkowymi kilogramami sięgają po produkty wspomagające kontrolowanie wagi. Rynek ten rośnie o ok. 10 proc. rocznie. Koktajle i batony odżywcze bogate w białko i mikroskładniki mogą zastąpić dwa posiłki dziennie, co oznacza, że nawet osoby o nieregularnym trybie życia nie muszą rezygnować ze zdrowej diety.
 • slackline
  Slackline, czyli chodzenie po taśmie o szerokości 25-50 mm na wysokości, staje się w Polsce popularne. Tylko w tym roku w całym kraju odbyło się kilkadziesiąt imprez, na których można było zobaczyć umiejętności wyczynowo uprawiających ten sport oraz uczestniczyć w warsztatach i nauczyć się podstaw slackline’u. Dyscyplinę może uprawiać każdy, wystarczy zaopatrzyć się w zestaw dla początkujących i znaleźć dwa stałe punkty, np. drzewa, do których można przyczepić taśmę.
 • Trening
  Ponad 40 proc. Polaków regularnie uprawia sport. Cztery lata temu deklarował to co czwarty dorosły. Choć daleko nam jeszcze do Skandynawów (ok. 66-70 proc.), to widać, że Polacy ćwiczą coraz chętniej. Najbardziej aktywni są mieszkańcy większych aglomeracji, przede wszystkim ze względu na duży wybór obiektów sportowych i proponowanych zajęć. Najczęściej chodzą na siłownię, fitness i basen.
 • Kreidler
  Z początkiem marca na polskim rynku rowerowym oficjalnie debiutuje, mająca ponad sto lat doświadczenia, niemiecka marka Kreidler. Do szerokiej dystrybucji trafią zarówno rowery typu city, cross, trekking oraz MTB, jak i hybrydowe rowery elektryczne.
 • Piłkarska reprezentacja polskiego parlamentu
  14 posłów we wrześniu zeszłego roku za pieniądze podatników poleciało do Rosji, żeby grać w piłkę nożną, tenisa, badmintona… Koszt? Ponad 24 tys. zł - ustalił dziennik.pl.
 • Mapa Polski
  Turystyczna lokomotywa nie zwolniła po Euro. Polska turystyka wciąż wykorzystuje rozgłos jaki dały piłkarskie mistrzostwa sprzed roku. Coraz cenniejsza jest marka Polski na turystycznej arenie, a do końca roku może nas odwiedzić nawet o 7 procent więcej obcokrajowców niż przed rokiem.