• Dariusz Lipiński Fot. Darek Golik
  Nie zostanę onkocelebrytą. Rowerem, bieganiem, książką chciałbym ludziom powiedzieć: słuchajcie, życie się nie kończy w żadnym wieku i żadna medyczna diagnoza to nie wyrok - mówi Dariusz Lipiński, były poseł PO.
 • Maja Włoszczowska
  Na ręku noszę bransoletkę, która przypomina mi o Marku Galińskim, moim trenerze, który zginął w wypadku samochodowym. "Rób swoje, po prostu" – takie słowa mam na niej napisane - mówi w rozmowie z dziennik.pl Maja Włoszczowska, kolarka górska.
 • Kobieta na rowerze
  Ciągłe poirytowanie w domu, w pracy, na ulicy w korku, które negatywnie przekłada się na relacje z otoczeniem? Brak czasu dla siebie, przytłoczenie codziennymi obowiązkami i wieczny niedobór gotówki, aby choć od czasu do czasu pozwolić sobie na jakiś ekstra zakup lub spontaniczny wyjazd? Kolejne lato bez bikini, bo jak tu się pokazać z tymi nadprogramowymi kilogramami, które tak ciężko zrzucić? Świetnie, oto aż nazbyt wiele powodów, aby tej wiosny… przesiąść się na rower!
 • Kobieta na rowerze trzyma kubek z kawą
  – Spożywana w umiarkowanych ilościach kofeina usuwa zmęczenie, polepsza nastrój i koncentrację, zwiększa wydolność organizmu i wyostrza uwagę – wylicza zalety picia kawy dla kolarzy i rowerzystów dr Anna Stolecka-Warzecha z AWF w Katowicach i Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej, ekspertka Merida Polska. Jakie są bezpieczne dawki kofeiny, jakiej kawy unikać i na co jeszcze powinni zwracać uwagę dwukołowi kawosze?
 • Jumping fitness - rzeźbi ciało i w ekspresowym tempie spala kalorie. W czasie godzinnego treningu możemy spalić aż 800 -1000 kcal.
 • Maja Włoszczowska
  O tym, dlaczego warto przesiąść się z auta na rower oraz jak wielkie są korzyści z pedałowania, rozmawiamy z Mają Włoszczowską, kolarką górską, srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
 • Nordic walking
  Czy na aktywność fizyczną może być za późno? Oczywiście, że nie. W każdym wieku powinniśmy ćwiczyć. Pamiętajmy jednak o tym, że inaczej powinny uprawiać sport osoby młodsze, inaczej zaś seniorzy.
 • Rowerzysta
  Polacy coraz chętniej jeżdżą na rowerze. Dla większości jest to sposób na spędzenie wolnego czasu i rekreację, natomiast blisko jedna trzecia wykorzystuje rower, by dojechać do pracy lub szkoły. Ponad połowa Polaków przyznaje, że w sezonie jeździ na rowerze nawet kilka razy w tygodniu, najchętniej w towarzystwie bliskiej osoby. Choć dla polskich rowerzystów bezpieczeństwo jazdy jest ważne, to rzadko używają odblasków i kasków.
 • Rower
  O ile od pewnego czasu zaobserwować można boom na bieganie, to jazda na rowerze cieszy się nieustającym zainteresowaniem od lat . Prototyp współczesnych dwukołowców pojawił się 12 czerwca 1817 za sprawą Niemca Karla Draisa. Asortyment w tym segmencie był kiedyś bardzo ograniczony i nie dawał wielkiego wyboru, dzisiaj w rowerach można przebierać godzinami. Jak zatem optymalnie dopasować go do swoich potrzeb?
 • Triathlon
  Polski Związek Triathlonu docenił jakość zawodów triathlonowych rozgrywanych w ramach cyklu ENEA Tri Tour 2014 i przyznał organizatorowi – firmie Endu Sport – prawo do przeprowadzenia wybranych konkurencji w ramach triathlonowych Mistrzostw Polski. Dzięki temu tegoroczna edycja Enea Tri Tour będzie jeszcze bardziej emocjonująca i prestiżowa. Triathlon dynamicznie rozwija się nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie, czego najlepszym przykładem jest zbliżający się Challenge Dubaj.