• Marszałek Sejmu Radosław Sikorski
  Wiceszef PSL Eugeniusz Grzeszczak jest przekonany, że koalicja obroni marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. W piątek w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wnioskiem opozycji o jego odwołanie. PiS proponuje by zastąpił go były poseł PO Andrzej Smirnow. 
 • Marszałek Sejmu Radosław Sikorski
  Sejm na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu zajmie się wnioskiem PiS o odwołanie Radosława Sikorskiego z funkcji marszałka izby. Taką informację podał wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak. Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć w piątek, dzień wcześniej zostanie przeprowadzona debata.
 • Jadwiga Staniszkis i Jarosław Kaczyński
  Prof. Jadwiga Staniszkis uważa, że Radosław Sikorski mówiąc o rozmowie Putin - Tusk i propozycji rozbioru Ukrainy, jaka miała paść ze strony rosyjskiego prezydenta, "w pierwszej chwili mówił prawdę". Socjolożka bardzo krytycznie wyraziła się także o partii Jarosława Kaczyńskiego.
 • Zbigniew Ziobro
  Słowa Donalda Tuska na temat rozmów z prezydentem Rosji nie przekonały Zbigniewa Ziobry. Jego zdaniem, Radosław Sikorski powiedział prawdę.
 • Donald Tusk
  Każdy dzień milczenia obciąża Tuska - tak rzecznik PiS Adam Hofman interpretuje brak głosu byłego premiera w sprawie rzekomej rozmowy z Władimirem Putinem w 2008 roku na temat rozbioru Ukrainy. To, że Donald Tusk nie przyszedł do Sejmu na dzisiejsze głosowania świadczy o tym, że nie chce powiedzieć jak było naprawdę - uważa Adam Hofman.
 • Radosław Sikorski
  Rosyjskie media nie zainteresowały się wywiadem Radosława Sikorskiego dla portalu "Politico". Agencje odnotowały wydarzenia w Polsce, natomiast na obszerniejsze materiały zdecydowali się nieliczni.
 • Jarosław Kaczyński
  Jarosław Kaczyński uważa, że sprawa marszałka Sikorskiego nie może być zamknięta. Według prezesa PiS, w polskim życiu publicznym nie mogą występować osoby całkowicie nieodpowiedzialne.
 • Radosław Sikorski
  Mam nadzieję, że to był jego pierwszy i ostatni błąd jako marszałka Sejmu. Tak szef klubu PO Rafał Grupiński mówi o zamieszaniu, którego sprawcą stał się Radosław Sikorski.
 • Prezydent Bronisław Komorowski
  Prezydent Bronisław Komorowski skrytykował wypowiedzi Radosława Sikorskiego na temat spotkania Putin - Tusk i rzekomej propozycji rozbioru Ukrainy. 
 • Rada Bezpieczeństwa Narodowego
  Zakończyło się posiedzenie bezpieczeństwa Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Uczestnicy powiedzenia przyznali, że mówiono o wypowiedzi Radosława Sikorskiego, ale nie podali żadnych szczegółów.