• Znamy wyniki kolejnej sondy portalu RynekPierwotny.pl. Tym razem przedstawicieli firm deweloperskich zapytano, co w 2019 roku będzie miało największy wpływ na ceny mieszkań. Czy w tym roku czekają nas kolejne, znaczące wzrosty cen nieruchomości?
 • mieszkanie
  Długookresowy i wyraźny wzrost cen mieszkań zawsze jest czynnikiem zachęcającym do odsprzedaży "M" wcześniej kupionego w celach typowo inwestycyjnych. Można sądzić, że pod wpływem doniesień z rynku mieszkaniowego, spora część inwestorów obecnie bierze pod uwagę sprzedaż lokalu. Właśnie dlatego eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili sprawdzić, ile w przypadku odsprzedaży typowego mieszkania mogłaby zarobić osoba, która kupiła taki lokal dwa lata wcześniej.
 • Mieszkanie
  Trzy miesiące - średnio tyle agentom nieruchomości Nowodworski Estates zajmuje sprzedaż mieszkania. Dopięcie transakcji to czasem droga przez mękę; można jednak ułatwić sobie życie. Posłuchajcie rad specjalistów - nieruchomość uda się sprzedać szybciej i za wyższą cenę.
 • mieszkanie
  Zakończenie programu wsparcia Mieszkanie dla Młodych i nabierający kształtów rządowy projekt Mieszkanie Plus skłania wielu Polaków do zadania sobie ważnego pytania: wynajmować, czy zakupić własne M? Która opcja opłaca się najbardziej? Z jakim ryzykiem powinniśmy się liczyć? Na co najczęściej stawiają Polacy? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci z firmy OPG Property Professionals.
 • Mieszkanie
  Polacy, decydując się na zakup mieszkania, kierują się przede wszystkim jego lokalizacją - tak wynika z badania “Finansowy Barometr ING”. Najpierw szukamy mieszkania w dogodnym dla siebie położeniu, a dopiero później analizujemy ceny. Dlaczego lokalizacja jest dla nas ważniejsza niż koszt zakupu nieruchomości?
 • Para na tle narysowanych na ścianie sprzętów domowych
  Jak można sprawdzić historię mieszkania, które planujemy kupić? Kiedy mieszkanie może stracić na swojej wartości? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" Maciej Górka, ekspert rynku nieruchomości.
 • Nowoczesny wielorodzinny dom mieszkalny
  Jak wycenić mieszkanie na sprzedaż? Czy wyceniarki online są wiarygodne? "Internet zawiera błąd w przedziale 10-15 procent" - zaznaczył w "Dzień Dobry TVN" Jerzy Sobański, pośrednik nieruchomości.
 • Mieszkanie
  Nowe czy używane? To jedno z pierwszych pytań, na jakie powinny sobie odpowiedzieć osoby planujące zakup mieszkania. Przed rozpoczęciem poszukiwań może się wydawać, że lokal z drugiej ręki będzie tańszy niż od dewelopera. Tymczasem wnioski mogą być zupełnie odwrotne…
 • Mieszkanie
  Mieszkania kupujemy głównie po to, by w nich rozpocząć samodzielne życie - robi tak co czwarty z klientów. Co 6-ty nabywca ma na celu przede wszystkim korzystne ulokowanie pieniędzy, wynika z badania portalu domy.pl.
 • Klucz
  Pułapki na myszy w pokojach, brudne okna, poplamione ściany, historie o uciążliwych sąsiadach. Jak jeszcze sprzedający mieszkania potrafią zniechęcać do jego kupna?