• Nie ma danych, które pozwoliłyby prognozować wystąpienie zespołu kruchości u seniorów
  Zespół kruchości objawiający się pogorszeniem sprawności fizycznej, niedożywieniem i większą podatnością na choroby wykazuje lub jest nim zagrożona prawie połowa osób w wieku co najmniej 65 lat – wyjaśniał profesor Tomasz Targowski z Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji na zorganizowanej w instytucie konferencji naukowej.
 • Chorzy cierpiący na zaawansowaną chorobę Parkinsona nie muszą zamykać się w domu. Dzięki odpowiedniej terapii mogą prowadzić normalne życie i być aktywnym zawodowo – przekonuje dr Magdalena Boczarska-Jedynak z Instytutu Zdrowia w Oświęcimiu.
 • Starsza kobieta u lekarza
  Polepszenie sytuacji materialnej osób starszych, zwiększenie liczby szpitalnych oddziałów i poradni geriatrycznych oraz zmiana postrzegania starości - to według ekspertów najważniejsze wyzwania na najbliższe lata, które mają polepszyć sytuację seniorów.
 • Dłonie starszego mężczyzny
  Demografowie biją na alarm. W Polsce rodzi się za mało dzieci i polski naród się starzeje. Z danych GUS wynika, że mamy jeden z najniższych wskaźników demograficznych w całej Europie.
 • Oznaki starzenia się
  Nie tylko siwizna zdradza nieuchronny upływ czasu. Wydłużony nos lub częste ataki kichania również świadczą o tym, że lata świetności masz już za sobą. Oto mało znane oznaki starzenia się.
 • Nordic walking
  Dedykowany jest osobom w podeszłym wieku, źle traktowanym, zaniedbywanym i wykorzystywanym przez swoje otoczenie. 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Został ustanowiony w 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
 • By zachować młodość
  Jest kilka nawyków, które przyspieszają proces starzenia się organizmu. Idziemy o zakład, że masz przynajmniej jeden z nich...
 • Depresja przyspiesza proces starzenia się organizmu
  Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu - ta maksyma nabiera szczególnego znaczenia w świetle najnowszych badań. Okazuje się bowiem, że depresja przyspiesza proces starzenia się organizmu.
 • Słońce odpowiada za szybsze starzenie się skóry
  Wyniki tych badań za pewne zainteresują kobiet. Ale nie tylko. Każdy, kto chciałby jak najdłużej zachować młodość, powinien wiedzieć, jaka jest główna przyczyna starzenia się skóry i jak temu zapobiec.
 • Wiek średni po 55. urodzinach?
  Kiedy zaczyna się "wiek średni"? Po 40. a może 50. urodzinach? Jeszcze niedawno deklarowaliśmy, że nawet po 35., a teraz ta liczba znacząco wzrosła. O ile?