• Polskie społeczeństwo się starzeje. Potrzebni opiekunowie osób starszych
  Brakuje rozwiązań systemowych, standardów opieki domowej, brakuje również samych opiekunów. Nie mamy również świadomości skali problemu. Tymczasem polskie społeczeństwo starzeje się bardzo szybko. Już w 2050 roku będziemy w grupie najstarszych społeczeństw świata.
 • Wśród osób w Japonii, które przekroczyły 100 lat, 61.454 to kobiety, a 8.331 - mężczyźni
  W Japonii żyje obecnie rekordowo dużo stulatków – prawie 70 tysięcy. 88,1 procent z nich to kobiety – poinformowało w piątek japońskie ministerstwo zdrowia. Od ubiegłego roku liczba stulatków w 127-milionowym kraju wzrosła o 2014.
 • Karolina Korwin Piotrowska
  Karolina Korwin Piotrowska po raz kolejny rozprawa się z zakłamaniem wizerunku kobiet w mediach. Dziennikarka oburzona reakcjami na zdjęcia Frances McDormand z oskarowej gali krytykuje komentarze internautów.
 • starość senior dłonie
  Rząd planuje premie dla osób, które zdecydują się na dalszą pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie emeryci, którzy wcale nie marzą o zakończeniu zawodowej kariery. I seniorzy, którzy chcą zacząć ją w nowej branży.
 • Uśmiechnięta staruszka
  Azja jest niezwykła pod wieloma względami. Japonia na przykład wyróżnia się znaczącym odsetkiem długowiecznych mieszkańców. Właśnie przesuwa granicę wieku, od którego będzie można uznawać kogoś w społeczeństwie za starca.
 • Starsi mężczyźni grają w karty
  Ze statystyk wynika, że najdłużej żyją mieszkańcy Wilanowa, a najkrócej Pragi Północ i Woli. Lekarze tłumaczą, że w biedniejszych dzielnicach panuje większe bezrobocie, ludzie nie mają pieniędzy na korzystanie z prywatnej opieki medycznej i nie przywiązują wagi do zdrowego stylu życia. Warszawiacy – podobnie jak mieszkańcy pozostałej części kraju – trafiają do szpitala głównie z powodu chorób układu krążenia (mężczyźni) i chorób nowotworowych (kobiety).
 • Stanisław Kowalski ze Świdnicy skończył 105 lat
  We wtorek skończył 105 lat, ale wciąż ma niesamowity apetyt na życie. Stanisław Kowalski ze Świdnicy jest nie tylko najstarszym mieszkańcem Dolnego Śląska, ale również czynnym sportowcem.
 • Z wiekiem jest lepiej?
  Jak wynika z badań, zaczynamy się martwić o swoje zdrowie dopiero po 50. urodzinach. To prawda, wtedy pojawia się wiele dolegliwości. Ale też wtedy obserwujemy korzystne zmiany. Zobacz jakie.
 • Michał Piróg, Cezary Pazura
  Michał Piróg i Cezary Pazura delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą. Tancerz niedawno skrytykował żonę aktora za jej wypowiedź na temat Ukrainy, ten odgryzł się, wysyłając Piróga na Eurowizję.
 • Mężczyzna
  Jad węża powoli staje się konkurencją dla botoksu. Substancja ta wygładza skórę i zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek. Dlatego producenci kosmetyków coraz częściej wykorzystują ją np. w kremach. W Azji ten cudowny składnik został okrzyknięty hitem kosmetycznym ostatnich lat i stosuje go także coraz więcej gwiazd.