• Wrak Costa Concordia
  W niedzielę, wycieczkowiec Costa Concordia wpłynął do położonego na północnym zachodzie Włoch portu w Genui. Cztery dni wcześniej opuścił wyspę Giglio. Wycieczkowiec, który dwa lata wcześniej przewrócił się na skałach, zabijając 32 osoby, powoli holowano do portu w Genui, gdzie zostanie zezłomowany. Eskortowało go kilka statków.
 • Zakończyła się operacja podnoszenia statku pasażerskiego Costa Concordia. Wrak, który od 13 stycznia ubiegłego roku leżał na prawej burcie u wybrzeży wyspy Giglio w Toskanii, stanął w normalnej pozycji.
 • Wrak Costa Concordii
  Trwa operacja podnoszenia wraku Costy Concordii. Wycieczkowiec zatonął w styczniu ubiegłego roku u wybrzeży wyspy Gillio na Morzu Tyrreńskim. W operacji udział biorą m.in. polscy specjaliści. Do podnoszenia została zaangażowana firma z Trójmiasta - Net projekt.
 • Pasażerowie Costa Concordia
  Ciała trzech kolejnych osób znaleziono w czwartek we wraku statku Costa Concordia u brzegów wyspy Giglio - poinformowały ekipy ratunkowe. Zwłoki znajdują się w zatopionej części wycieczkowca, który uległ katastrofie 13 stycznia.
 • Nagranie z mostku kapitańskiego dowodem chaosu na Concordii
  "Panie kapitanie, pasażerowie zaczynają sami schodzić do łodzi ratunkowych" - słychać na amatorskim nagraniu z włoskiego wycieczkowca. Na filmie widać co działo się na mostku w pierwszych kilkudziesięciu minutach po tym jak Costa Concordia uderzyła w skałę. Panował wielki chaos.
 • Wrak statku Costa Concordia
  Pracujący we wraku statku Costa Concordia płetwonurkowie otrzymali specjalne zadnie. Mieli odnaleźć pluszowego misia. Zabawkę zgubił chłopiec, który był na pokładzie statku w dniu katastrofy 13 stycznia. Pluszaka, który dla malca ma wyjątkową wartość, udało się odnaleźć.
 • Costa Concordia uderzyła o skały 13 stycznia u wybrzeży wyspy Giglio
  15 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. 10 lat za zniszczenie statku. 8 lat za porzucenie każdego z ponad 300 pozostawionych na pastwę losu pasażerów. To daje w sumie 2697 lat więzienia. Właśnie tego chcą prokuratorzy dla Francesco Schettino, kapitana statku Costa Concordia. 
 • Bogaci Rosjanie wykupili się od śmierci na Costa Concordii
  Skandal w Italii. Świadkowie zeznali włoskim prokuratorom, że bogaci Rosjanie przekupili załogę, by to ich wpuszczono najpierw do szalup.
 • Postępowanie w sprawie katastrofy Costa Concordii
  Sąd w Grosseto w Toskanii, prowadzący postępowanie w sprawie katastrofy statku Costa Concordia, wynajął miejscowy teatr, bo tylko w nim może pomieścić się ponad 4200 osób, które były na pokładzie; teraz zostaną one wezwane na tzw. postępowanie incydentalne.
 • Adwokaci pasażerów: katastrofa to nie tylko wynik szaleństwa kapitana
  Adwokaci pasażerów statku Costa Concordia uważają, że przyczyn jego katastrofy nie można sprowadzać do "chwili szaleństwa kapitana" Francesco Schettino i "inercji" załogi. Ich zdaniem trzeba ustalić odpowiedzialność armatora i kapitanatów włoskich portów.