• Poszukiwania statku "El Faro"
  Wrak statku znaleziony w weekend na dnie oceanu niedaleko Bahamów to zaginiony kontenerowiec "El Faro". Potwierdzała to amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Transportu, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy kontenerowca. Zginęły w niej 33 osoby, w tym 5 Polaków.
 • Statek na morzu
  Na wodach Cieśniny Sycylijskiej trwa wielka operacja ratunkowa. Ubiegłej  nocy wywrócił się tam kuter z około 700 osobami na pokładzie.
 • Wrak Spaceship Two
  System wspomagający wchodzenie statku kosmicznego do atmosfery stał się powodem katastrofy statku SpaceShipTwo. Według śledczych badających wypadek, w którym zginął jeden pilot, mechanizm zadziałał zbyt szybko.
 • Rzeka Meghna
  Prom z około 200 pasażerami na pokładzie wywrócił się na rzece w pobliżu stolicy Bangladeszu. Na razie policja informuje o sześciu ofiarach. Na miejsce wysłano ekipy ratunkowe.
 • Ratownicy z Włoch wciąż podejmują z wody rozbitków z Afryki, którzy wczoraj rozbili się nieopodal Lampedusy. Jednocześnie w dalszym ciągu wyławiane są ciała ofiar zeszłotygodniowej katastrofy. Najnowszy bilans obejmuje 359 ofiar śmiertelnych.
 • Baltic Ace
  Wśród pięciu ofiar śmiertelnych katastrofy statku Baltic Ace, który w środę zatonął na Morzu Północnym, jest dwóch Polaków. "Trzech marynarzy z Polski wciąż jest poszukiwanych" - poinformował II sekretarz ambasady RP w Hadze Janusz Wołosz.
 • Titanic
  Dzięki opublikowaniu pełnej listy pasażerów i załogi Titanica mieszkaniec Hampshire David Lee przekonany jest, że rozwiązał zagadkę swego stryjecznego dziadka, który podawał się za kucharza na Titanicu, a nie miał na to żadnego dowodu.
 • Pasażerowie Costa Concordia
  Ciała trzech kolejnych osób znaleziono w czwartek we wraku statku Costa Concordia u brzegów wyspy Giglio - poinformowały ekipy ratunkowe. Zwłoki znajdują się w zatopionej części wycieczkowca, który uległ katastrofie 13 stycznia.
 • Nagranie z mostku kapitańskiego dowodem chaosu na Concordii
  "Panie kapitanie, pasażerowie zaczynają sami schodzić do łodzi ratunkowych" - słychać na amatorskim nagraniu z włoskiego wycieczkowca. Na filmie widać co działo się na mostku w pierwszych kilkudziesięciu minutach po tym jak Costa Concordia uderzyła w skałę. Panował wielki chaos.
 • Wrak statku Costa Concordia
  Pracujący we wraku statku Costa Concordia płetwonurkowie otrzymali specjalne zadnie. Mieli odnaleźć pluszowego misia. Zabawkę zgubił chłopiec, który był na pokładzie statku w dniu katastrofy 13 stycznia. Pluszaka, który dla malca ma wyjątkową wartość, udało się odnaleźć.