• MIĘDZYWODZIE. WRAK XIX-WIECZNEGO STATKU WYCIĄGNIĘTY Z PLAŻY
  Pogoda nie dopisywała, za to dopisywały nastroje ekipy wydobywającej wrak XIX-wiecznego statku z plaży w Międzywodziu. Specjaliści zajęli się wyrzuconym dwa miesiące temu przez Bałtyk cennym zabytkiem. Starają się uratować z niego jak najwięcej.
 • Sztorm
  Według "Wall Street Journal", pięciu obywateli polskich jest wśród 33-osobowej załogi kontenerowca, który jest poszukiwany przez amerykańską straż przybrzeżną.
 • Koło ratunkowe
  Śmiertelne zatrucie polskich marynarzy. Nie żyje dwóch Polaków, a 13 trafiło do szpitala w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
 • MS "Batory" - port w Gdyni, kwiecień 1939 roku
  Dokładnie 46 lat temu, 24 lutego 1969 roku, ze swojego ostatniego rejsu powrócił do Gdyni polski transatlantyk MS "Batory". Dwa lata później ta chluba i duma polskiej floty pasażerskiej została zezłomowana. Statek służbę rozpoczął w 1936 roku. Razem z bliźniaczym MS "Piłsudski" stanowił pływającą ambasadę polskiej kultury i sztuki. Nad wystrojem obu statków czuwała specjalna komisja artystyczna. Do wybuchu II wojny światowej "Batory" pływał na trasie Gdynia-Kopenhaga-Halifax-Nowy Jork. Zobaczcie, jak statek prezentował się w latach swojej świetności.
 • Wrak statku "Cemfjord" u wybrzeży Szkocji. Zaginęło 7 Polaków i 1 Filipińczyk
  Szkocka służba ratownictwa morskiego nie podjęła rano dalszych poszukiwań załogi cementowca "Cemfjord". Wrak, który unosił się jeszcze dziobem do góry na powierzchni morza, poszedł na dno w sobotę po południu.
 • Wrak statku "Cemfjord" u wybrzeży Szkocji. Zaginęło 7 Polaków i 1 Filipińczyk
  Wszczęto śledztwo w sprawie zatonięcia statku "Cemfjord" u północnych wybrzeży Szkocji. Dotąd nie było żadnego sygnału od zaginionych członków załogi - 7 Polaków i Filipińczyka.
 • Statek ratowniczy
  Tragedia u wybrzeży Nigerii. Statek ze 166 osobami na pokładzie zatonął 40 mil morskich od lądu. Służby ratunkowe poinformowały, że na razie mają informacje jedynie o dwóch uratowanych osobach.
 • 4 tysiące zakładników w jednym miejscu. Tylu pasażerów i członków załogi znajduje się na amerykańskim statku wycieczkowym, który zepsuł się 4 dni temu na wodach Zatoki Meksykańskiej. Statek jest holowany do portu w Alabamie.
 • Hel
  Bruksela zaostrza przepisy dotyczące emisji spalin ze statków na Bałtyku. Od 2015 r. armatorzy pływający po tym akwenie muszą używać paliw zawierających maksymalnie 0,1 proc. siarki. To wyśrubowana norma. Na świecie statki mogą bowiem spalać paliwo zawierające aż do 3,5 proc. siarki.
 • Łódź ratunkowa
  Podczas katastrofy do łodzi najpierw schodzą kobiety i dzieci? To mit. Szwedzcy uczeni zbadali katastrofy statków i okazało się, że podczas tragedii gentlemanów nie ma, a najpierw ratują się najsilniejsi.