• Młotek sędziowski
  Były kapitan Costy Concordii skazany na 16 lat więzienia. Sąd skazał Francesco Schettino za spowodowanie katastrofy morskiej, w której 13 stycznia 2012 roku zginęły 32 osoby.
 • Nagranie z mostku kapitańskiego dowodem chaosu na Concordii
  "Panie kapitanie, pasażerowie zaczynają sami schodzić do łodzi ratunkowych" - słychać na amatorskim nagraniu z włoskiego wycieczkowca. Na filmie widać co działo się na mostku w pierwszych kilkudziesięciu minutach po tym jak Costa Concordia uderzyła w skałę. Panował wielki chaos.
 • Postępowanie w sprawie katastrofy Costa Concordii
  Sąd w Grosseto w Toskanii, prowadzący postępowanie w sprawie katastrofy statku Costa Concordia, wynajął miejscowy teatr, bo tylko w nim może pomieścić się ponad 4200 osób, które były na pokładzie; teraz zostaną one wezwane na tzw. postępowanie incydentalne.
 • Adwokaci pasażerów: katastrofa to nie tylko wynik szaleństwa kapitana
  Adwokaci pasażerów statku Costa Concordia uważają, że przyczyn jego katastrofy nie można sprowadzać do "chwili szaleństwa kapitana" Francesco Schettino i "inercji" załogi. Ich zdaniem trzeba ustalić odpowiedzialność armatora i kapitanatów włoskich portów.
 • Znaleziono ciało 16. ofiary katastrofy statku Costa Concordia
  Ratownicy znaleźli we wtorek ciało 16. ofiary katastrofy statku Costa Concordia, którego wrak leży u wybrzeży wyspy Giglio w Toskanii. To starsza kobieta, która miała na sobie kamizelkę ratunkową.
 • Wrak statku Costa Concordia widziany z satelity
  Nurkowie wznowili poszukiwania osób zaginionych na częściowo zanurzonym wraku włoskiego wycieczkowca Costa Concordia. To ostatnie chwile spokoju na morzu, bo synoptycy zapowiadają na Morzu Tyrreńskim sztorm.
 • Prokurator: Kapitan Schettino to nikczemnik
  Prokurator prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy statku Costa Concordia protestuje przeciw wtorkowej decyzji sądu, który postanowił umieścić kapitana jednostki Francesco Schettino w areszcie domowym. Kapitan to nikczemnik i może uciec - ostrzegł prokurator.