• Poszukiwania statku "El Faro"
  Wrak statku znaleziony w weekend na dnie oceanu niedaleko Bahamów to zaginiony kontenerowiec "El Faro". Potwierdzała to amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Transportu, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy kontenerowca. Zginęły w niej 33 osoby, w tym 5 Polaków.
 • U-Boat Worx
  Holenderska organizacja Aurora Trust Fundation przygotowała specjalny program dla miłośników nurkowania… Śmiałkowie będą mieli okazję zejść na głębokość 150 metrów pod powierzchnią wody, po to by podziwiać wraki statków sprzed 2 tys. lat.
 • Wrak statku "Cemfjord" u wybrzeży Szkocji. Zaginęło 7 Polaków i 1 Filipińczyk
  Szkocka służba ratownictwa morskiego nie podjęła rano dalszych poszukiwań załogi cementowca "Cemfjord". Wrak, który unosił się jeszcze dziobem do góry na powierzchni morza, poszedł na dno w sobotę po południu.
 • Wrak Costa Concordia
  W niedzielę, wycieczkowiec Costa Concordia wpłynął do położonego na północnym zachodzie Włoch portu w Genui. Cztery dni wcześniej opuścił wyspę Giglio. Wycieczkowiec, który dwa lata wcześniej przewrócił się na skałach, zabijając 32 osoby, powoli holowano do portu w Genui, gdzie zostanie zezłomowany. Eskortowało go kilka statków.
 • Zatopiony koreański prom
  Za sterem koreańskiego promu w momencie środowej katastrofy stał nie kapitan jednostki a trzeci oficer. Taką informację przekazały agencje powołując się na południowokoreańską prokuraturę.
 • Zakończyła się operacja podnoszenia statku pasażerskiego Costa Concordia. Wrak, który od 13 stycznia ubiegłego roku leżał na prawej burcie u wybrzeży wyspy Giglio w Toskanii, stanął w normalnej pozycji.
 • Wrak Costa Concordii
  Trwa operacja podnoszenia wraku Costy Concordii. Wycieczkowiec zatonął w styczniu ubiegłego roku u wybrzeży wyspy Gillio na Morzu Tyrreńskim. W operacji udział biorą m.in. polscy specjaliści. Do podnoszenia została zaangażowana firma z Trójmiasta - Net projekt.
 • Wrak na dnie jeziora
  Według ONZ, na dnie oceanów świata spoczywa około 3 milionów wraków... Najpiękniejszy z nich znajduje się na dnie jeziora w Ontario. Zatonął w 1885 roku i do dziś stanowi niezwykłą atrakcję dla turystów i nurków. Zobacz galerię!
 • Nurkowie znaleźli kolejne ciała
  We wraku statku "Costa Concordia" znaleziono ciała dwóch kobiet - podały ekipy ratunkowe. Liczba potwierdzonych śmiertelnych ofiar katastrofy wzrosła tym samym do piętnastu.
 • We wraku statku Costa Concordia znaleziono ciało 12. ofiary
  Płetwonurkowie znaleźli zwłoki dwunastej ofiary katastrofy wycieczkowca Costa Concordia. Ciało martwej kobiety znajdowało się w rufie statku.