• Kobieta boi się pajaka. Lęk
  Arachnofobia to chorobliwy lęk przed pająkami. Osoby posiadający taką fobię, reagują bardzo emocjonalnie w przypadku bezpośredniego kontaktu z tymi bezkręgowcami. Unikają również miejsc, w których mogą się ich spodziewać jak piwnice czy strychy. Czy tę chorobę da się wyleczyć?
 • Kobieta w windzie - klaustrofobia
  Fobia to zaburzenie nerwicowe, które powoduje lęk przed różnymi sytuacjami, przedmiotami czy zjawiskami. Każdy słyszał o arachnofobii, czyli lęku przed pająkami. Okazuje się jednak, że istnieją fobie, w które aż ciężko uwierzyć. Jak nazywa się strach przed masłem orzechowym, przyklejonym do podniebienia? Czy wiedzieliście, że anatidefobia to lęk przed byciem obserwowanym przez kaczki? Te i inne ciekawostki znajdziecie w materiale.
 • Przestraszona kobieta
  Boisz się pająków? Dobrym sposobem na pozbycie się fobii jest patrzenie na inną osobę, która wchodzi w interakcję z pająkiem, jak sugeruje nowe badanie Karolinska Institutet w Szwecji. Badanie opublikowano w Psychological Science.
 • Jak pokonać lęk?
  Boisz się pająków lub małych przestrzeni? Zanim zaakceptujesz swoją fobię, zawalcz z nią. Naukowcy znaleźli prosty sposób. Warto go wypróbować.
 • Orlando Bloom
  Tych panów nie trzeba przedstawiać. Wydawać by się mogło, że wiemy o nich wszystko: ludzie sukcesu, utalentowani, przystojni, niezłomni. Mimo, że sprawiają wrażenie chłodnych i opanowanych w głębi duszy ukrywają paraliżujące ich lęki.