• Ciężarówka
  Greccy rolnicy zablokowali przejścia graniczne. Polscy kierowcy koczują więc w swych ciężarówkach, kończy im się jedzenie i picie, a Bułgarzy ignorują wezwania polskich dyplomatów o pomoc dla naszych obywateli.
 • Strajk w Grecji
  Grecja sparaliżowana jest kolejnym strajkiem powszechnym. Bierze w nim udział zarówno cała budżetówka, jak i pracownicy prywatni. Protestują przeciwko zmianom w systemie ubezpieczeniowym, które parlament tego kraju musi przegłosować jeszcze w grudniu.
 • Premier Grecji Aleksis Tsipras
  Grecki parlament ma dzisiaj przegłosować trudne dla kraju reformy gospodarcze. To warunek, by Grecja mogła otrzymać kolejną gigantyczną pożyczkę od międzynarodowych instytucji. Wynik głosowania nie jest jednak oczywisty. Dodatkowo, związkowcy zapowiadają na dzisiaj strajki.
 • Leszek Balcerowicz
  Zdaniem Leszka Balcerowicza polskie górnictwo "to taka mała Grecja". Były wicepremier i minister finansów w rozmowie z RFM FM nie zostawia suchej nitki na szefie "Solidarności", Piotrze Dudzie. "W Polsce stosowanie gróźb jest karalne, a tutaj szef Solidarności pan Duda miota takie groźby pod adresem posłów" - stwierdził Balcerowicz.
 • Grecka waluta euro
  Pomimo ostrych protestów w całym kraju grecki parlament poparł w środę wieczorem plan radykalnych oszczędności budżetowych. Decyzja parlamentarzystów daje Grecji szanse na dalsze wsparcie międzynarodowe w zwalczaniu kryzysu zadłużeniowego.
 • Protest zespołu Mazowsze
  Hiszpańscy policjanci strajkują i nie wypisują mandatów. Twierdzą, że mają zepsute długopisy. Protestujący na całym świecie mają fantazję, dlatego nietypowych strajków nie brakuje. W Polsce na przykład odbył się protest... tańczony.
 • Grecję zalewają strajki
  W poniedziałek rozpoczęły się pierwsze z wielu przewidzianych na ten tydzień strajków w Grecji przeciw działaniom oszczędnościowym rządu - podaje dpa. Strajkować będą m.in. marynarze, lekarze, taksówkarze, dziennikarze i pracownicy transportu miejskiego.
 • Kolejny dzień strajków w Grecji
  Trwający od tygodnia strajk greckich pracowników gmin przeciwko planowanym zwolnieniom i cięciom płac powoduje paraliż w funkcjonowaniu stolicy Grecji, Aten - poinformowała w środę agencja dpa.
 • Ateny sparaliżowane. Strajkują metro, kolej miejska i tramwaje
  Ruch uliczny w Atenach znów został w poniedziałek sparaliżowany z powodu strajku pracowników transportu. Tym razem przeciwko polityce oszczędnościowej rządu i przewidywanym redukcjom zatrudnienia protestują maszyniści kolei miejskiej i metra oraz tramwajarze.
 • Strajkujący greccy taksówkarze postanowili wozić turystów za darmo
  Strajk strajkiem, ale turystyka rządzi się własnymi prawami. Taksówkarze uznali, że rozwścieczeni ich protestem turyści mogą gromadnie przesiąść się o innych środków transportu - więc lepiej ich wozić, nawet za darmo.