• Lotnisko
  Na apel związków zawodowych podjęli w piątek strajk pracownicy włoskiego transportu lotniczego, zarówno z personelu pokładowego jak i naziemnego, domagając się reform ograniczających nieuczciwą konkurencję i broniących pracowników przed dumpingiem społecznym.
 • Dreamliner LOT
  Są reguły, czasem twarde, ale trzeba ich przestrzegać. Nie może być tak, że jednym firmom wolno stosować samozatrudnienie zamiast umów o pracę, a tysiącom innych nie wolno, bo państwo na nich to wymusi - mówi w rozmowie z DGP Monika Gładoch, kierownik Katedry Prawa Pracy UKSW, doradca prezydenta Pracodawców RP, negocjatorka z ramienia związków zawodowych w trakcie strajku w LOT.
 • Dreamliner LOT
  Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił we wtorek powództwo PLL LOT przeciwko związkom zawodowym działającym w przedsiębiorstwie. Sędzia Monika Sawa w uzasadnieniu wyroku powiedziała, że nie rozstrzyga o legalności strajku i referendum związkowców.
 • Strajk w PLL LOT
  Przedstawiciele protestujących związków zawodowych nie przyszli na godz. 11. na rozmowy z zespołem negocjacyjnym LOT. Spółka zaprasza ich na godz. 14. - poinformował w środę rzecznik LOT Adrian Kubicki. Jednak jest mało prawdopodobne, że rozmowy ruszą. Bo negocjator ze strony związkowców mówi m.in. o szykanach i groźbach bezprawnych pod swoim adresem.
 • Protest pracowników LOT
  Choć związkowcy protestujący w LOT zawiesili strajk, to przewoźnik, z powodu braku kompletu załóg, odwołuje kolejne rejsy; w niedzielę nie odbędzie się pięć lotów z i do Polski z prawie 300 zaplanowanych tego dnia - poinformował PAP Konrad Majszyk z biura prasowego LOT.
 • Strajk pracowników LOT
  Do poniedziałku do godz.14. zostaje zawieszony strajk związkowców PLL LOT, który trwał od ubiegłego czwartku - poinformowali w sobotę nad ranem przedstawiciele zarządu spółki oraz związkowców. Strony spotkają się w poniedziałek o godz. 8. w celu kontynuowania negocjacji.
 • Protest pracowników LOT
  To jest członek rady nadzorczej, który ma zachować pozory negocjacji, zmiękczyć sytuację - tak przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Monika Żelazik komentuje oddelegowanie z Bartosza Piechoty do zarządu LOT.
 • Protest pracowników LOT
  "PLL LOT odwołały w piątek 16 rejsów z i do Polski z powodu problemów z załogą, która uczestniczy w nielegalnym strajku w spółce" - poinformował PAP Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. Wśród odwołanych lotów są m.in. trzy wyloty z Warszawy i 10 powrotów do stolicy kraju.
 • Protest pracowników LOT
  Zarząd LOT przedstawił strajkującym propozycję kompromisu - poinformowała spółka. Jedna z nich zakłada, że osoby, które otrzymały zwolnienia dyscyplinarne za udział w strajku, będą mogły wrócić do pracy na nowe umowy o pracę. Według związkowców propozycja kompromisu nie spełnia warunków brzegowych.
 • Strajk w LOT
  Protest będziemy kontynuować do skutku - powiedział w czwartek PAP Leszek Grzeszczyk, kapitan samolotu typu embraer 170/190, który uczestniczy w trwającym od ubiegłego czwartku związkowym strajku. Tymczasem LOT złożył  zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przez protestujących przestępstwa polegającego na stosowaniu wobec pracowników i współpracowników LOT-u bezprawnych gróźb