• Gaśnica - zdjęcie ilustracyjne
  Jedenaście rodzin z Trąbek w powiecie garwolińskim na Mazowszu zostało bez dachu nad głową. To skutek pożaru budynku wielorodzinnego, który wybuchł w nocy z soboty na niedzielę. O zdarzeniu IAR informowała wczoraj.
 • Japoński dreamliner
  Nie tylko polskie dreamlinery trapią usterki. Na płycie lotniska w Bostonie zapalił się Boeing 787 należący do japońskich linii lotniczych. W akcji gaśniczej został ranny jeden strażak.
 • Pożary w Teksasie
  Wciąż jeszcze szalejące pożary buszu i lasów w Teksanie pochłonęły już 1554 domy a 17 osób uważanych jest za zaginione - poinformowały władze tego stanu. Rozmiar strat może okazać się większy bowiem ekipy strażaków dopiero badają tereny, na których uporano się już z żywiołem.
 • Przybiegł boso, bo palił mu się dom. Strażacy odesłali go z kwitkiem
  Czterech strażaków z Jednostki nr 1 Bydgoszczy zostanie ukaranych za odmowę podjęcia interwencji zgłaszanej osobiście przez lokatora płonącego mieszkania. Dyżurni przekonywali zrozpaczonego mężczyznę, że pożar należy zgłaszać telefonicznie.
 • Polacy jadą gasić rosyjski pożar
  W sobotę do Rosji wyruszy specjalny batalion strażaków, którzy pomogą w gaszeniu szalejących tam pożarów - poinformował w piątek PAP naczelnik wydziału komunikacji i promocji MSWiA Jacek Sońta.