• Suzuki Vitara
  Suzuki i Toyota otwierają nową kartę w historii współpracy. Japońskie firmy właśnie ogłosiły podpisanie umowy o połączeniu kapitałów. Na sojuszu producentów skorzystają także kierowcy w Polsce.
 • Które auta są najbardziej oszczędne?
  Silniki benzynowe i napęd hybrydowy zyskują w Polsce na popularności. A które z nich są najoszczędniejsze? Suzuki prostą jednostką zaskoczyło rywali? Oto wyniki zużycia paliwa 50 modeli samochodów, jakie zanotowali ich kierowcy podczas codziennej jazdy. W zestawieniu jest też... Fiat 126p, czyli "Maluch".
 • Suzuki Vitara
  Suzuki zanotowało największy wzrost sprzedaży spośród wszystkich marek na polskim rynku. Najpoważniejszą stratę zanotował Fiat. Jakie samochody Polacy kupowali najczęściej, a które traciły? Co niebawem czeka kierowców?
 • Suzuki SX4 S-Cross
  Suzuki to producent, którego auta mogą pochwalić się – uwaga! – 100-proc. niezawodnością. Przynajmniej według ich kierowców. Ledwie na połowę wyniku japońskiej marki było stać najgorszą pod względem awaryjności Teslę. Który model używany wybrać spośród 159 prześwietlonych?
 • Suzuki vitara
  Japońskie koncerny motoryzacyjne Toyota i Suzuki zgodziły się rozpocząć rozmowy na temat współpracy biznesowej w takich dziedzinach jak ochrona środowiska, bezpieczeństwo czy też technologie informatyczne - poinformowano w komunikacie.
 • Raport: niedostateczne badania samochodów z silnikami Diesla w Europie
  Wiele spośród najbardziej szkodliwych dla środowiska samochodów z silnikami Diesla nie zostało do tej pory w pełni zbadanych przez państwowe instytucje krajów UE, które decydują o dopuszczeniu pojazdów na rynek. Właśnie opublikowano listę 30 takich aut.
 • Kia sorento
  SUV nie musi być drogi. Które używane modele Polacy uważają za najlepsze? Z którego roku? Czy 30 tys. zł wystarczy na porządne auto? Silnik benzynowy czy turbodiesel? Koreańska technologia lepsza niż japońska myśl techniczna? A może auto z Niemiec? Oto hity wybrane spośród polskich ogłoszeń.
 • Najgorsze auta zdaniem kierowców?
  Których używanych samochodów lepiej unikać, by potem nie żałować? 150 modeli prześwietlono pod względem niezawodności, jakości wykonania, trwałości i kosztów. Zobacz, które auta wypadły najgorzej...
 • Honda zaprezentowała nowy silnik Diesla
  Trwający salon samochodowy w Tokio to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. Zatrzęsienie nowych modeli, prototypy przyszłości - wszystko to zgromadzone w jednym miejscu. Dla polskich kierowców istotne są słowa jakie tam wypowiedział Takanobu Ito, prezes oraz dyrektor zarządzający Hondy - ogłosił on, że firma opracowała nową generację silników pod nazwą "Earth Dreams Technology". Zdaniem Ito wyjątkowe parametry ekologiczne serii "Earth Dreams Technology" pozwolą Hondzie w ciągu trzech najbliższych lat zostać liderem w dziedzinie niskiego spalania. Pierwszą jednostką z nowej serii, przeznaczoną na rynki Europy, będzie diesel o pojemności 1.6 l. Wysokoprężne serce będzie początkowo montowane w najnowszej generacji modelu civic. Auto pojawi się na rynku pod koniec 2012 roku. Zdaniem japońskich inżynierów nowy turbo diesel jest najlżejszym silnikiem tego rodzaju i o tej pojemności, a z emisją poniżej 100 g/km i mocą maksymalną 120 KM (przy 4000 obr/min), oferuje najlepszą w klasie relację osiągów do poziomu zużycia paliwa. Frajdę z jazdy i bezpieczeństwo na drodze (wyprzedzanie) powinno zapewnić 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego przy 2000 obrotów/minutę. Polscy fani japońskiej motoryzacji powinni także zwrócić uwagę na mazdę takeri - niewykluczone, że właśnie taka będzie nowa generacja mazdy6. Suzuki swoimi prototypami raczej celuje w kierowców ze swojej ojczyzny. Europejskie koncerny także kuszą - jest tam Audi, BMW i Mercedes. Zapraszamy do galerii zdjęć prosto z Japonii...
 • Suzuki kizashi
  Japoński producent długo pracował nad swoją pierwszą limuzyną i wreszcie jest - nowy rywal Volkswagena i spółki. Samochód kusi Polaków bogatym wyposażeniem a nawet napędem 4x4...