• Rok 2014, premier Donald Tusk i poseł PO Jacek Rostowski podczas posiedzenia Sejmu
  Złożyliśmy projekt ustawy zakładający przekazanie środków pozostałych w OFE na dobrowolne konta emerytalne - poinformował w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Jak dodał, obywatele z takich kont mogliby wypłacać pieniądze.
 • Oto sposób na szybką i wysoką emeryturę
  Polacy pracują coraz dłużej, by dorobić do coraz niższych emerytur. Jest jednak sposób na to, by szybko uciec z pracy i dostać dość wysokie świadczenia.
 • Joanna Kluzik-Rostkowska
  Szefowa PJN Joanna Kluzik-Rostkowska wezwała w środę minister pracy i polityki społecznej Jolantę Fedak do publicznej debaty. Zdaniem PJN Fedak, jako szefowa resortu, popełniła pięć grzechów, z których najnowszy dotyczy "dewastacji systemu emerytalnego".
 • Składka do OFE może być wyższa. Za siedem lat
  Od 2018 r. składka emerytalna przekazywana do OFE może wynosić 5 proc. - poinformował minister Michał Boni. Taką autopoprawkę szef doradców strategicznych premiera zgłosił na piątkowym posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów.
 • Zobacz, co Polacy myślą o reformie OFE
  Dwie trzecie Polaków uważa, że rząd nie wyjaśnił wystarczająco, dlaczego ma zamiar ograniczyć składkę do OFE - wynika z badania PBS DGA, przesłanego w środę PAP.
 • Polacy źle oceniają obecny system emerytalny
  Ponad połowa Polaków źle ocenia funkcjonowanie systemu emerytalnego, Polacy są też w większości negatywnie nastawieni do podwyższenia wieku emerytalnego, ale opowiadają się za likwidacją przywilejów oraz KRUS - wynika z sondażu CBOS.
 • Boni zapewnia: Po zmianach emerytury będą wyższe
  W wyniku zmian w OFE tzw. stopa zastąpienia przy wypłacie świadczeń emerytalnych może wzrosnąć o ok. 15 pkt proc. - powiedział w piątek w TVN CNBC minister Michał Boni. W efekcie emerytura może wynieść ponad 40 proc. ostatniej płacy.
 • Fedak: reforma OFE to największy problem rządu
  Reforma OFE to największy problem rządu; jeżeli nie rozwiążemy problemów systemu emerytalnego, to nie rozwiążemy żadnego problemu społecznego w Polsce - mówiła w środę na posiedzeniu prezydium Komisji Trójstronnej minister pracy Jolanta Fedak.