• Andrzej Duda
    Gdy Polska jest pęknięta, jest Polską słabszą; gdy jest zjednoczona, jest Polską silniejszą - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym z okazji Święta Niepodległości. Bądźmy razem - apelował - bez względu na to, w jakim kto idzie marszu i jakie ma poglądy.
  • Google Doodle z okazji 11 listopada
    Biało-czerwone słowo "Google" z wplecionym wizerunkiem bociana - tak Google uczciło Święto Niepodległości, obchodzone w Polsce 11 listopada. Jednak Doodle projektu Robinsona Wooda nie wszystkim przypadło do gustu. Niezadowolenie wyraziła m.in. Krystyna Pawłowicz.
  • Ukraińscy dyplomaci śpiewają Mazurka Dąbrowskiego
    Ukraińscy dyplomaci poszli w ślady swoich amerykańskich kolegów. Pracownicy ambasady Ukrainy w Warszawie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a film opublikowali w internecie. Okazją jest polskie Święto Niepodległości.
  • Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite nie przyjedzie do Warszawy na niedzielne obchody Święta Niepodległości - oświadczyła jej rzeczniczka. Prezydent Bronisław Komorowski przyjął tę decyzję ze zrozumieniem - mówi szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.