• Pandemia świńskiej grypy dotknęła co czwartego człowieka
  Nawet co czwarty człowiek zaraził się świńską grypą podczas pandemii cztery lata temu. O zasięgu globalnej epidemii grypy piszą w najnowszym raporcie eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
 • Rośnie liczba chorych na grypę
  W drugim tygodniu stycznia zarejestrowano prawie dwa razy więcej zachorowań na grypę i infekcje dróg oddechowych niż w pierwszym tygodniu. Odnotowano 20 zgonów z powodu grypy.
 • Pielęgniarka ze strzykawką - zdjęcie ilustracyjne
  Pięć przypadków wirusa AH1-N1 w Warszawie - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Wszyscy chorzy przebywają w Szpitalu Praskim. Jak mówi dyrektor do spraw medycznych Ryszard Feldman dwóch pacjentów jest w stanie ciężkim.
 • Odnotowano 4 zgony z powodu grypy
  Grypa atakuje. Lawinowo rośnie liczba chorych. W pierwszym tygodniu stycznia zanotowano w Polsce ponad 134 tysiące zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Pod koniec grudnia było 80 tysięcy przypadków.
 • Świńska grypa
  Każdego dnia odnotowuje się nowe przypadki zakażenia świńską grypa. Tylko w województwie śląskim jest ponad 30 chorych. Są też ofiary śmiertelne. Zobacz, co warto wiedzieć o grypie typu A/H1N1.
 • Szczepienia przeciwko grypie - zdjęcie ilustracyjne
  Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego twierdzi, że grypa typu AH1N1 to zwykła grypa sezonowa. Jan Bondar powiedział w radiowej Jedynce, że mimo to jest ona groźna, szczególnie dla osób starszych i obciążonych innymi schorzeniami, takimi jak na przykład astma czy choroby układu krążenia.
 • Wzrost zakażeń wirusem A/H1N1 wśród Norwegów
  Wśród mieszkańców Norwegii zaobserwowano gwałtowny wzrost zakażeń wirusem świńskiej grypy.
 • WHO nawołuje rządy do masowych szczepień przeciwko odrze
  Eksperci Międzynarodowej Organizacji Zdrowia (WHO) biją na alarm. Europa znów stoi przed widmem epidemii. Tym razem straszy odra. Po świńskiej i ptasiej grypie wiarygodność organizacji jest jednak ograniczona.
 • Niemcy zniszczą miliony szczepionek przeciw świńskiej grypie
  Niemieckie władze zamierzają zniszczyć niewykorzystane szczepionki przeciwko świńskiej grypie o wartości 250 mln euro - podał w środę niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Świńska grypa stała się sezonowa
  Choć media straszyły w zeszłym roku Polaków epidemią groźnej świńskiej grypy, okazało się, że były to obawy na wyrost. Większość zachorowań na grypę tej zimy wywołuje właśnie wirus A/H1N1, co oznacza, że stał się już wirusem sezonowym. Co więcej, zapadalność na grypę pod koniec lutego spadła.