• Praca w korporacji
  Choć z tak dobrą sytuacją na rynku pracy nie mieliśmy do czynienia od 25 lat, to nadal poszukiwani są głównie pracownicy tych kilku profesji. Jakich? O to zapytaliśmy firmy pośrednictwa pracy.
 • preppersi
  Wojna, klęski żywiołowe, zamachy terrorystyczne - to tylko niektóre z zagrożeń, na które są przygotowani. Ruch preppersów, choć powstał w Stanach Zjednoczonych, zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Preppersi mają jeden cel - jest nim przeżycie, przetrwanie - mówi PAP instruktor i ratownik Maciej Tracz.
 • Prawo jazdy
  Kolejna wpadka rządu. Po chaosie wywołanym brakiem przepisów dotyczących egzaminów na prawo jazdy, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ma nowy problem - brakuje nowego rozporządzenia opisującego prawnie przeprowadzanie szkoleń kandydatów na kierowców. "Szkoły nauki jazdy w całym kraju są sparaliżowane" - mówi dziennik.pl Jan Szumiał, prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie.
 • Kulturysta
  Liczba osób zatrudnionych w branży fitness szybko rośnie. Polskie uczelnie wyższe prześcigają się w uruchamianiu kierunków studiów o specjalizacji trener personalny a nowe sieci fitness klubów poszukują rzeszy pracowników: od trenerów po menedżerów klubów. Najbardziej zdolni trenerzy mogą liczyć na wysokie zarobki, a nawet sławę.
 • Biznesmen
  Wśród młodych polskich biznesmenów rośnie zainteresowanie kursami w szkołach stylu, które są skierowane specjalnie do mężczyzn. Panowie uczą się tam zarówno zasad elegancji w ubieraniu się, jak i etykiety biznesowej. Zdaniem Agnieszki Świst-Kamińskiej, właścicielki Szkoły Męskiego Stylu, przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi, że wygląd i styl bycia pracownika mają ogromny wpływ na postrzeganie firmy przez kontrahentów.
 • Szybowiec
  Zdaniem rzecznika praw dziecka ukończone 14 lat to za mało na samodzielne sterowanie szybowcem. Marek Michalak wystąpił do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotra Orłowskiego z prośbą o podwyższenie minimalnego wieku osób dopuszczanych do szybowcowego szkolenia praktycznego.
 • Warsztaty z gotowania i kursy savoir-vivre’u dla poprawy motywacji pracowników
  Firmy szkoleniowe, hojnie dotychczas obsypywane pieniędzmi z UE, chcą uczyć czegoś zupełnie nowego. Dlatego teraz menadżerowie są wysyłani na warsztaty kuchni molekularnej czy kurs uczący, jak rozpoznać, że pracownik ma problem z uzależnieniem od narkotyków.