• Buty na wysokim obcasie
  Obcasy dodają kobiecie seksapilu, wydłużają nogi, wprawiają biodra w kołysanie, zmieniają jej chód. Ale coś za coś - noszone non stop mogą mieć negatywne skutki dla zdrowia.
 • Żołnierze
  Odradza się krajowy przemysł skórzany. Już co trzecia para obuwia sprzedawana nad Wisłą pochodzi z rodzimych zakładów. Trend jest szczególnie widoczny w przypadku produkcji z naturalnych skór.
 • Męski, wysoki obcas
  To ostatni kobiecy bastion, który jeszcze nie został zawłaszczony przez świat mody męskiej – aż do teraz. Jak donosi Daily Mail, prędzej czy później, wszyscy faceci skuszą się na promowane ostatnio szpilki dla mężczyzn.
 • Oto cała prawda o szpilkach!
  Choć moda wciąż się zmienia i czasem trudno nadążyć za nowymi trendami, to słabość kobiet do wysokich szpilek pozostaje niezmienna. Mówiąc o obcasach, często porusza się temat ich wpływu na zdrowie.
 • Chcesz być piękna, musisz cierpieć - to stare porzekadło doskonale pasuje do niedogodności, jakie przeżywają kobiety chodzące w butach na wysokich obcasach. Dodają nam pewności siebie, zwiększają nasz seksapil i działają jak magnes na mężczyzn, jednak dla naszych stóp i kręgosłupa są jak narzędzie tortur. Jak cieszyć się z dobrodziejstw szpilek bez fizycznego bólu?
 • Mieć buty jak Carrie Bradshaw: designerskie obuwie Lucilli lotti
  Lucila Iottti to znana i ceniona argentyńska designerka, prowadząca swoją pracownię i butik w Buenos Aires. Jej oryginalne buty zyskały uznanie stylistów Sex and the City i znalazły się w garderobie słynnej serialowej bohaterki - Carrie Bradshaw, odtwarzanej przez stylową Sarah Jessicę Parker. Każdy z modeli jest dziełem sztuki - połączeniem różnych rodzajów skór, ciekawych materiałów i zdecydowanych kolorów. To buty dla koneserek, które lubią wyróżniać się z tłumu. W Europie jedynym przedstawicielem Lucili lotti jest Temple z Warszawy. Obuwie argentyńskiej designerki jest dostępne w butiku saltandpepper.pl. Oto zdjęcia kolekcji!
 • Buty United Nude
  Niebanalny, zaczerpnięty z architektury design połączony z przywiązaniem do prostoty i wygody. Geometryczne kształty i fasetowe desenie i zautomatyzowana rewolucja w projektowaniu.  Znana na świecie marka obuwia United Nude zawitała do Polski. Oto naga prawda o tych niecodziennych butach.
 • Ładne, modne i po prostu – wygodne. A jednak ortopedzi załamują nad nimi ręce. Niektóre fasony letnich butów mogą przyczynić się do poważnych kłopotów zdrowotnych i groźnych powikłań w przyszłości. Jakie buty kupować a które omijać szerokim łukiem?