• Buty na wysokim obcasie
  Kobiety uwielbiają buty na wysokich obcasach. Chodzenie w szpilkach sprawia, że nasze nogi wydają się dłuższe i smuklejsze, a my czujemy się bardziej elegancko oraz kobieco. Niestety noszone zbyt często, mogą stać się powodem bólu stóp, kolan czy kręgosłupa, a także poważniejszych problemów ze stawami. Co zrobić, by zapobiec ewentualnym dolegliwościom?
 • Szpilki
  Wiosna nieśmiałymi krokami zbliża się do Polski. Dni stają się dłuższe, temperatury wyższe, a słońce z dużo większą śmiałością wygląda zza chmur. Dla wielu kobiet to moment, kiedy po długich jesienno-zimowych miesiącach wyciągają z dna szafy kolorowe pantofle, modne czółenka i odkryte sandały. W tym samym momencie wraca też do nich wspomnienie o bólu i cierpieniu związanym z ich noszeniem. Oto 10 zasad opracowanych przez Franza Gondoina, podologa z Kliniki Ruchu, dzięki którym zapomnisz o nieprzyjemnościach związanych z chodzeniem na obcasach.
 • Buty na wysokim obcasie mogą powodować haluksy
  Są dostępne we wszystkich kolorach tęczy. Im wyższe, tym bardziej przyciągają męskie spojrzenia. Niejedna kobieta straciła dla nich głowę, wydając fortunę na ich zakup. Niższym paniom potrafią dodać kilka pożądanych centymetrów. Dzięki nim długie nogi modelek są jeszcze bardziej atrakcyjne. Każda z Pań je chce nosić, a Panowie widzą w nich kobiecość… Tak – chodzi o szpilki!
 • Kobiece nogi i szpilki
  Czy warto cierpieć dla urody? Plastikowe szpilki mogą skończyć się krwawiącymi i pokaleczonymi stopami. Taki modowy koszmar spotkał modelkę Meghan Collison, która cierpieniem przypłaciła chodzenie w butach od… Chanel.
 • Victoria Beckham
  Już nie 12, ale nawet 17 centymetrów i więcej mają obcasy gwiazd i celebrytek. Królowanie niebotycznie wysokich szpilek na czerwonych dywanach ma swoje konsekwencje. Nowym, szokującym trendem są operacje stóp, mające ułatwić kobietom noszenie wysokich szpilek i ulżyć w bólu obolałym kończynom… Być jak Victoria Beckham - za wszelką cenę?
 • Oto cała prawda o szpilkach!
  Choć moda wciąż się zmienia i czasem trudno nadążyć za nowymi trendami, to słabość kobiet do wysokich szpilek pozostaje niezmienna. Mówiąc o obcasach, często porusza się temat ich wpływu na zdrowie.
 • Stopy to jedena ze stref erogennych kobiety. Pewnie dlatego są tak częstym przedmiotem męskich fantazji
  Kajdanki i pejcze, papieros w dłoni, gotyckie fatałaszki albo woń wprost spod pach... Pomysłom na seksualne pobudzenie nie ma końca. Jeśli lubisz obdarowywać swoją partnerkę koronkową bielizną albo szczególnie podniecają cię podwiązki, to być może też masz w sobie coś z fetyszysty. Przekonaj się sam!