• Buty na wysokim obcasie
  Obcasy dodają kobiecie seksapilu, wydłużają nogi, wprawiają biodra w kołysanie, zmieniają jej chód. Ale coś za coś - noszone non stop mogą mieć negatywne skutki dla zdrowia.
 • Szpilki
  Wiosna nieśmiałymi krokami zbliża się do Polski. Dni stają się dłuższe, temperatury wyższe, a słońce z dużo większą śmiałością wygląda zza chmur. Dla wielu kobiet to moment, kiedy po długich jesienno-zimowych miesiącach wyciągają z dna szafy kolorowe pantofle, modne czółenka i odkryte sandały. W tym samym momencie wraca też do nich wspomnienie o bólu i cierpieniu związanym z ich noszeniem. Oto 10 zasad opracowanych przez Franza Gondoina, podologa z Kliniki Ruchu, dzięki którym zapomnisz o nieprzyjemnościach związanych z chodzeniem na obcasach.
 • Kinga Rusin weszła w szpilkach na Pałac Kultury / zdjęcie z oficjalnego profilu
  Kinga Rusin pokonała 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki mając na nogach buty na szpilkach. Zdobycie najwyższego budynku w Warszawie, mimo mało komfortowego obuwia, zajęło prezenterce zaledwie 10 minut.
 • Victoria Beckham
  Już nie 12, ale nawet 17 centymetrów i więcej mają obcasy gwiazd i celebrytek. Królowanie niebotycznie wysokich szpilek na czerwonych dywanach ma swoje konsekwencje. Nowym, szokującym trendem są operacje stóp, mające ułatwić kobietom noszenie wysokich szpilek i ulżyć w bólu obolałym kończynom… Być jak Victoria Beckham - za wszelką cenę?
 • Nosisz szpilki? Uważaj, zmieniają sposób stawiania kroków
  Na wysokich obcasach nogi prezentują się szalenie kobieco. Tylko czy ceną za ładny wygląd ma być trwała zmiana sposobu chodzenia i wysokie ryzyko urazów? Oto najnowsze obserwacje lekarzy.
 • Wysokie obcasy to nie tylko buty. Dodając seksapilu, pewności siebie i atrakcyjności, stają się tajną bronią na nogach kobiet. Słynny projektant butów Christian Louboutin twierdzi nawet, że szpilki mają ogromny wpływ na libido noszących je pań.
 • Chcesz być piękna, musisz cierpieć - to stare porzekadło doskonale pasuje do niedogodności, jakie przeżywają kobiety chodzące w butach na wysokich obcasach. Dodają nam pewności siebie, zwiększają nasz seksapil i działają jak magnes na mężczyzn, jednak dla naszych stóp i kręgosłupa są jak narzędzie tortur. Jak cieszyć się z dobrodziejstw szpilek bez fizycznego bólu?
 • Szpilki mogą wpływać na poprawę jakości życia seksualnego kobiety
  Mało wygodne, niezdrowe dla stóp i kręgosłupa, ale przy tym nieziemsko seksowne. Szpilki to jedna z tych części damskiej garderoby, obok której większość mężczyzn nie potrafi przejść obojętnie. Naukowcy odkryli, iż poza tym, że są swego rodzaju afrodyzjakiem, wysokie obcasy mają również inne zalety.