• Tablet i smartfon to nie sprzęt dla dzieci
  Dzieci do drugiego roku życia w ogóle nie powinny patrzeć na ekrany urządzeń elektronicznych, zaś przed piątym rokiem życia – spędzać przed nimi nie więcej niż godzinę dziennie – zaleciła we środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
 • sms telefon smartfon
  Zaskakujące wyniki badań Kaspersku Labs. Okazuje się, że jesteśmy tak uzależnieni od sieci, że 25 proc. badanych wolałoby zostać przyłapanych publicznie nago niż wyjść z domu bez sprzętu z dostępem do Internetu.
 • Jak smartfon wpływa na wzrok?
  Podobno migające ekrany tabletów i telefonów komórkowych fatalnie wpływają na nasz wzrok. Czy to prawda? Jak powinniśmy dbać o oczy?
 • Mężczyzna pracuje przy komputerze
  Zarówno ekran telewizora, monitor komputera czy wyświetlacz smartfona lub tabletu mogą mieć szkodliwy wpływ na oczy. Warto wiedzieć, jak dbać o wzrok i zapobiec problemom z oczami.
 • Service_Truck_3
  Dość interesujący pomysł Huawei na pomoc techniczną. Jeśli sprzęt doznał drobnej awarii i potrzebna jest szybka naprawa, to - na terenie Warszawy - można wezwać specjalną "drogową pomoc telefoniczną". Usługa nie jest jednak bezpłatna.
 • Niemowlę z tabletem
  Ponad 40 proc. dzieci, które nie ukończyły jeszcze drugiego roku życia, korzysta z tabletów i smartfonów, a wśród nich niemal co trzecie robi to codziennie lub prawie codziennie – wynika z badań Millward Brown przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje. Choć odpowiednio dobrane treści internetowe mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój kilkulatków, to jednak zbyt wczesne i intensywne korzystanie z urządzeń elektronicznych może być dla nich szkodliwe.
 • Smartfon LIVE 3, Kruger and Matz
  Nigdzie nie znajdziecie tak wiele za tak niewiele. Taka myśl przyświecała polskiej firmie podczas prezentacji swojego najnowszego flagowca – LIVE 3. I Kruger and Matz… może mieć rację. Ceny produktów innych firm szybują ostatnio na poziomach ponad 3 tys. zł, czyli lekko absurdalnych. Tymczasem szef firmy Michał Leszek pokazał smartfon, który co prawda z innym logo byłby średniakiem, ale średniakiem aspirującym, a i tak kosztowałby sporo więcej. Tymczasem LIVE 3 kosztuje… 999 zł.
 • Pralka Haier
  Na berlińskich targach IFA wszyscy wielcy producenci AGD starają się przekonać klientów, że urządzenia spięte w sieć to przyszłość tego segmentu. Nie chodzi jednak o to, by kuchenka śmiała się z nas na Facebooku, że znowu spaliliśmy jedzenie.
 • Kobieta czyta e-book
  Hiszpańscy lekarze przestrzegają przed skutkami ubocznymi nadużywania smartfonów, komputerów i tabletów. Jak wynika z badań Madryckiej Izby Fizjoterapeutów i Lekarzy Sportowych, do przychodni coraz częściej zgłaszają się pacjenci cierpiący na dolegliwości wywołane zbyt długim korzystaniem z tego typu sprzętu elektronicznego.
 • Smartfon
  Rynek jest do tego stopnia nasycony telefonami, że operatorzy komórkowi w ramach świątecznych promocji oferują zupełnie inne gadżety: inteligentne zegarki, opaski dla biegaczy, telewizory czy konsole do gier.