• Robert Biedroń
  Walcząc ze zmianami klimatycznymi chcemy budować dobre życie Polek i Polaków, nowoczesne państwo dobrobytu – powiedział w piątek we Wrocławiu lider Wiosny Robert Biedroń. Polityk zapowiedział też, że lewica będzie "odchodzić od węgla".
 • Silnik samolotu
  Tysiące podróżnych zostało zablokowanych w czwartek na lotnisku w stolicy Tajlandii Bangkoku, nazajutrz po zamknięciu przez władze Pakistanu przestrzeni powietrznej tego kraju w związku z incydentami zbrojnymi z Indiami.
 • Tajlandia, Bangkok, Pałac Królewski
  Policja w Bangkoku sięgnęła po niekonwencjonalną metodę, chcąc zadbać o więcej porządku na ulicach - stworzono finansowe zachęty do zgłaszania funkcjonariuszom obecności nielegalnych handlarzy ulicznych i motocyklistów jeżdżących po chodnikach.
 • Bangkok, Tajlandia
  Tajlandia to kraj egzotyczny, ale otwarty na świat. Świetnie się nadaje na pierwszy kontakt z Azją. Za dnia można spędzać czas na rajskich plażach, wygrzewając się w słońcu, a na bardziej aktywnych czeka bogata oferta sportów wodnych i interesujące zabytki. Tajlandia ma jednak i drugie oblicze - nocą zamienia się w prawdziwy imprezowy raj. Sprawdź, jak bawią się mieszkańcy Bangkoku i które kluby słyną z najlepszych imprez.
 • Tajlandia, Bangkok, Pałac Królewski
  Tajlandzkie władze na tropie sprawcy wczorajszego zamachu bombowego w Bangkoku, w którym zginęło co najmniej 21 osób. Trwają poszukiwania mężczyzny, którego na krótko przed wybuchem zarejestrowała kamera jednej z telewizji.
 • Stan wojenny w Tajlandii
  Przebywający w Tajlandii turyści są bezpieczni - poinformowała Polskie Radio Ambasada RP w Bangkoku. Dziś nad ranem w Tajlandii wprowadzony został stan wojenny. Sytuacja na razie jest jednak spokojna.
 • Tajlandia
  Wybierasz się na wakacje do Tajlandii? Lepiej dokładnie sprawdź, w jakich kolorach masz ubrania. W stolicy kraju, Bangkoku, ponownie doszło do antyrządowych protestów. Dwie strony konfliktów identyfikują się właśnie za pomocą kolorów.
 • Tajlandia. Chciałbyś tam pojechać?
  Tajlandia to kraj szeroko otwarty na zachodnich turystów. Urządzone w europejskim stylu hotele i luksusowe kurorty kuszą miłośników wygód, ale prawdziwa Tajlandia jest gdzie indziej. Zapraszamy w podróż wąskimi i zatłoczonymi uliczkami Bangkoku, taksówką tuk-tuk, potem na pływający targ, a na koniec do pięknie zdobionych buddyjskich świątyń.
 • Tajlandia
  Joe Gordon, którego rząd Tajlandii skazał na dwa i pół roku więzienia za przetłumaczenie fragmentów zakazanej biografii króla, został ułaskawiony przez samego monarchę.
 • Walka z falą powodziową w Bangkoku
  Fale powodziowe zalewają ulice Bangkoku. Siedem dzielnic stolicy Bangkoku jest poważnie zagrożonych. Lotnisko Don Mueang, na którym zorganizowano schronienie dla kilku tysięcy osób, nie jest już bezpieczne. Władze organizują nowe miejsca, w które kierowani są mieszkańcy zalanych dzielnic.