• Tomasz Jakubczyk podczas próby medialnej spektaklu
  Na deskach Nowego Teatru w Warszawie wkrótce swą premierę będzie miało przedstawienie "Kibice". Spektakl mówi o tym, czy jest możliwe porozumienie między zantagonizowanymi społecznościami. Według twórców w sztuce oprócz aktorów Teatru Żydowskiego wystąpią również fani Legii, którzy na meczach zasiadają na słynnej "Żylecie". Sami zainteresowani jednak temu zaprzeczają.
 • Spektakl w plenerze (Fot. Teatr Żydowski)
  Pokazy "Skrzypka na dachu" w wykonaniu aktorów Teatru Żydowskiego w Warszawie będą wystawiane do końca sezonu w plenerze, na Placu Grzybowskim. Właściciel budynku zamknął teatr, tłumacząc to złym stanem technicznym budynku i zagrożeniem życia widzów.
 • Karolina Kirsz
  "Mam wrażanie, że znaleźliśmy się w sytuacji, jaka panowała w Europie w latach 30. XX wieku. Mamy do czynienia z kryzysem ekonomicznym oraz kryzysem demokracji i pewnych ideałów. Zaczynamy dziwnie patrzeć na obcych, którym powodzi się lepiej, niż nam. Do tego mamy uchodźców, którymi nas straszą w taki sam sposób, w jaki Hitler straszył Żydami. Przecież Hitler nie mówił „zabijmy tych biednych, niewinnych ludzi”. Mówił za to o spisku żydowskim, zabieraniu przez Żydów pracy Niemcom i o tym, że Żydzi przenoszą tyfus, a żydowskie prostytutki zarażają tryprem. Brzmi znajomo, gdy nasi politycy mówią, że uchodźcy roznoszą mikroby i gwałcą kobiety." - mówi Karolina Kirsz, reżyserka spektaklu "One same" wystawianego na deskach Teatru Żydowskiego.
 • Aktorzy żydowscy
  24 kwietnia Jury 51. Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt 2016" w Szczecinie pod przewodnictwem Tomasza Kireńczuka jednomyślnie przyznało główną nagrodę dla najlepszego przedstawienia twórcom spektaklu Teatru Żydowskiego w Warszawie "Aktorzy żydowscy" w reżyserii Anny Smolar. Warszawscy widzowie mogą obejrzeć spektakl 6 i 7 maja w Teatrze Żydowskim.
 • Izabella Cywińska
  "Moim celem nie było po raz któryś zilustrowanie Holokaustu, tylko ukazanie trudnych wyborów, których ludzie musieli wówczas dokonywać, a których my nie mamy prawa oceniać" - mówi Izabella Cywińska o swoim spektaklu "... coś jeszcze musiało być". Reżyserka przeniosła na deski teatru opowiadania Hanny Krall. "Ten spektakl pokazuje, że walka ze źle pojętym żydostwem funkcjonuje od dawnych czasów do dnia dzisiejszego" - wyjaśnia w rozmowie z dziennik.pl.
 • Aktorzy żydowscy
  "Aktorzy żydowscy" to spektakl próbujący sportretować grupę o niejasnym statusie, w której zarówno słowo "aktorzy" jak i "żydowscy" bywa kwestionowane. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Żydowskiego 5, 6 i 7 lutego.