• Policja i obrońcy tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie
  Niewielka grupa obrońców tęczy i znacznie liczebniejsze siły policji - tak wygląda akcja "Bronimy Tęczy jak Niepodległości". Akcję zorganizowano na stołecznym placu Zbawiciela, gdzie w ubiegłym roku w Święto Niepodległości uczestnicy manifestacji podpalili kolorową instalację.
 • Narodowcy przed tęczą na Placu Zbawiciela
  Narodowcy obrzucali jajkami tęczę znajdującą się na warszawskim Placu Zbawiciela. Ich zdaniem kolorowa instalacja promuje homoseksualizm. Tęczę przedstawiciele skrajnej prawicy niszczyli kilka razy. Niedawno rzeźbę odnowiono. Narodowcy obiecali, że znów ją zniszczą.
 • Cezary Pazura
  W sobotę na warszawskim Placu Zbawiciela, kilkadziesiąt osób związanych z Ruchem Narodowym, blokowało prace nad odbudową słynnej tęczy. Część protestujących została aresztowana przez policję. Zdaniem Cezarego Pazury, świadczy to o braku wolności do wyrażania własnego zdania.
 • Tęcza na Placu Zbawiciela
  Kilkudziesięciu aktywistów Ruchu Narodowego okupuje Plac Zbawiciela w Warszawie i blokuje prace renowacyjne przy tęczy autorstwa Julity Wójcik. Na czele zgromadzenia stoi Krzysztof Bosak, który podkreśla, że protest jest legalny.