• Ryszard Terlecki
  Sytuacja z sejmowym głosowaniem ws. wyboru członków KRS wyszła trochę niezręcznie, ale postąpiłbym tak, jak marszałek Sejmu Elżbieta Witek - powiedział w piątek wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Ocenił, że Witek postąpiła zgodnie z regulaminem Izby.
 • Ryszard Terlecki
  Nowoczesna chce odwołania wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (PiS) w związku z jego zeznaniami w prokuraturze nt. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej w grudniu 2016 r. Terlecki miał powiedzieć, że sala została wówczas tak zorganizowana, aby nie dopuścić posłów opozycji do stołu prezydialnego.
 • Jarosław Kaczyński
  Na sejmowym korytarzu dziennikarze próbowali pytać Jarosława Kaczyńskiego o wniosek PO w sprawie odwołania szefa MON Antoniego Macierewicza oraz o Wacława Berczyńskiego. W pogoni za prezesem PiS na jednego z operatorów szczególną uwagę zwrócił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
 • Sędziowie TK Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz (L) i Piotr Pszczółkowski (P), podczas konferencji prasowej po ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego skargi konstytucyjnej w sprawie dyscyplinarnego wydalenia policjanta ze służby
  Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie pozostawiają suchej nitki na sędzim Piotrze Pszczółkowskim, który przewodniczył ostatnim obradom Trybunału Konstytucyjnego i który w jego imieniu ogłaszał orzeczenie składu sędziowskiego. Co w tej sprawie jest najciekawsze, Piotr Pszczółkowski, były poseł PiS i bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, został wybrany do składu TK głosami własnej partii. Teraz jego partyjni koledzy ostro komentują jego wczorajsze wystąpienie. "Ta wypowiedź wpisuje się w godną pożałowania polityczną działalność prezesa Trybunału Konstytucyjnego" - nie szczędzi mocnych słów szef klubu PiS Ryszard Terlecki.