• Beyoncé
  Billboard opublikował listę najbardziej dochodowych tras koncertowych 2016 roku. Wygrywa Beyonce, która "tylko" o milion dolarów wyprzedziła Bruce'a Springsteena
 • Dla kogo Billboard Music Awards 2015?
  Billboard Music Awards należą do najbardziej prestiżowych nagród w świecie muzyki. Właśnie ogłoszono listę tegorocznych do nich nominacji, a króluje na niej (czy kogoś to jeszcze dziwi?) Taylor Swift. Amerykańska wokalistka zgarnęła czternaście nominacji w trzynastu kategoriach!
 • Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2014:
  Jak się zarabia wielkie pieniądze w branży muzycznej? Na publikacji nagrań i ich sprzedaży oraz kontraktach reklamowych, ale też na wcale nie artystycznych biznesach – ciuchach, kosmetykach czy szampanie (jak ostatnio Jay Z). Jest jeszcze inny, stary i sprawdzony sposób. Muzycy (przede wszystkim przedstawiciele starszego pokolenia, lecz nie tylko) wysokie wpływy zawdzięczają również dochodowym trasom koncertowym.
 • Najlepiej zarabiające gwiazdy muzyki według magazynu "Billboard":
  Magazyn "Billboard" opublikował listę najlepiej zarabiających muzyków. I co ciekawe, w pierwszej dziesiątce zabrakło miejsca dla Paula McCartney'a, Bono czy Rihanny. Zestawienie zostało przygotowane na podstawie rocznych wpływów z koncertów i sprzedaży płyt oraz wszelkiego rodzaju tantiem, również ze strumieni audio i wideo w internecie. Nie uwzględniono natomiast kontraktów sponsorskich i sprzedaży pamiątek. A tak się prezentuje...
 • Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2013 roku
  Pierwsze półrocze 2013 należało do Jona Bon Jovi i jego kumpli z zespołu. Właśnie oni królują na opublikowanej przez serwis Pollstar liście artystów, którzy zarobili najwięcej podczas turnee w minionych sześciu miesiącach. W sumie 50 najbardziej dochodowych tras przyniosło ich organizatorom już blisko 1,85 miliarda dolarów. Oto pierwsza dziesiątka koncertowych gigantów: