• Osobliwe wyścigi dwóch firm kolejowych
  Tego jeszcze nie było. Na trasie Rzym-Mediolan trwa wojna dwóch włoskich linii kolejowych, które ścigają się w deklaracjach, jak szybko ich pociągi mogą pokonać tę odległość. Po każdej zapowiedzi skrócenia trasy odzywa się konkurent i obiecuje, że pojedzie jeszcze szybciej.
 • Kolejowa syngalizacja - zdjęcie ilustracyjne
  Rząd wycofał się z projektu budowy linii „Igrek”, a PKP PLK zamawiają nową analizę.
 • Kontrowersyjny pomysł ministra Tuska. Oto, co sfinansują kierowcy
  Akcyza na to paliwo idzie w górę od stycznia. Pieniądze nie trafią jednak na budowę dróg. Minister transportu ma zupełnie inny plan. Oto, co każdy właściciel diesla sfinansuje.
 • Opłakany stan polskiej kolei
  Brudne toalety i pociągi, brak ogrzewania oraz gaśnic - to najważniejsze wnioski z kontroli Urzędu Transportu Kolejowego, który sprawdził w świąteczny weekend na przełomie października i listopada, w jakich warunkach jeżdżą pasażerowie.
 • Jak dojechać na Wszystkich Świętych
  Dodatkowe połączenia z Warszawy do Zakopanego albo z Trójmiasta do Krakowa - to oferta kolejarzy na świąteczny weekend. Ponadto do pociągów będą doczepiane dodatkowe wagony na najpopularniejszych trasach. 
 • Zmiana czasu. Pociągi staną na godzinę
  PKP Intercity wie, jak poradzić sobie ze zmianą czasu. Pociągi staną na godzinę na stacjach. Potem ruszą zgodnie z rozkładem. Pasażerowie 15 skłądów muszą więc uzbroić się w cierpliwość.
 • Minister nie chce działać jak strażak
  Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska woli działać spokojnie, niż atakować jak strażak: nagle i skutecznie. Jednocześnie liczy na pozytywną decyzję Komisji Europejskiej w sprawie przesunięcia części unijnych środków z projektów kolejowych na drogowe.
 • Już niedługo pomkniemy szybką koleją
  Do 2020 roku będziemy prawdopodobnie jeździć w Polsce szybką koleją - dowiedziało się "Polskie Radio". Bruksela wpisała polski projekt kolejowy ma listę kluczowych dla Wspólnoty - informuje "Polskie Radio".
 • Zamiast na kolej, pieniądze mają pójść na drogi
  Komisja Europejska prawdopodobnie nie zgodzi się na proponowane przez Polskę przeniesienie unijnych środków z kolei na drogi - powiedział w czwartek w wywiadzie dla PAP komisarz UE ds. transportu Siim Kallas. Przyznał, że sprzeciwia się temu m.in. dyrekcja transportu.
 • Ambasador Chin o Polsce: Macie przestarzałą kolej
  Wpadka Covec nie przekreśla chińskich inwestycji w naszym kraju. Ambasador Państwa Środka zapewnił, że Pekin otwarty jest na propozycje współpracy. Zwłaszcza w dziedzinie infrastruktury, bo jak Sun Yuxi stwierdził, nasze drogi żelazne są mocno "przestarzałe" i przydałaby się modernizacja.