• Komunikacyjne problemy w Warszawie po zamknięciu stacji Świętokrzyska
  Są komunikaty, są informacje, ale i tak chaosu nie udało się uniknąć. W Warszawie zamknięta została stacja metra Świętokrzyska. Podróżni rzucili się zajmować miejsca w autobusach i tramwajach. Na przystankach działy się iście dantejskie sceny.
 • Warszawskie metro
  Od środy warszawiaków podróżujących metrem czekają duże utrudnienia. W związku z budową przejścia, które połączy pierwszą i drugą linię metra, przez około 20 dni pociągi nie będą kursować między stacjami Ratusz Arsenał i Centrum. Pociągi metra będą kursować na dwóch odcinkach - od stacji Kabaty to stacji Centrum oraz od stacji Ratusz Arsenał do stacji Młociny.
 • O zmianach w ruchu na Pradze, związanymi z budową II linii metra na pl. Wileńskim, warszawiacy mogą dowiedzieć się u dyżurnych ZTM na ulicach stolicy, w specjalnych punktach informacyjnych, działa też całodobowa infolinia. Budowa stacji metra rusza w sobotę.
 • Jest pozwolenie na rozpoczęcie prac przy budowie drugiej linii metra, na stacji Świętokrzyska
  Można rozpocząć prace przy budowie II linii metra na stacji Świętokrzyska. W czwartek decyzję w tej sprawie podpisał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski; ma ona rygor natychmiastowej wykonalności - poinformowała w czwartek rzeczniczka wojewody Ivetta Biały.
 • Chińczycy potrafią. Pięć nowych linii metra powstało w ciągu raptem kilku ostatnich lat
  W Pekinie powstało pięć nowych linii metra. Władze chińskiej stolicy zorganizowały w czwartek ich uroczystą inaugurację, zanim nowe połączenia zostaną otwarte dla pasażerów.
 • Metro to oszczędność czasu. Bułgarzy policzyli, jak duża
  Dzięki 2. linii metra, która powstaje właśnie w Sofii, mieszkańcy bułgarskiej stolicy zaoszczędzą dziennie 30 tys. godzin - powiedział we wtorek zagranicznym dziennikarzom dyrektor wykonawczy spółki Metropolitan odpowiedzialnej za budowę metra Stojan Bratojew.