• Rozprawa przed TK
  Nie jestem pewien, czy jakikolwiek projekt polityczny, nawet bardzo ambitny albo w zamiarze wręcz rewolucyjny, uzasadnia tę stratę. I czy nawet z tego – politycznego – punktu widzenia strata rzeczywiście była konieczna. Nie wspominając już o tym, o czym politycy zwykle nie chcą pamiętać, że choćby i najsłuszniejsze cele nie przesłaniają metod.
 • Trybunał Konstytucyjny
  Padł mechanizm chroniący obywateli przed nadużywaniem władzy przez polityków. To efekt walki o TK między PO i PiS w 2015 r.
 • Borys Budka
  To jest pic na wodę, ta poprawka niczego nie zmienia, to jest po prostu mydlenie oczu - takimi słowami wiceszef PO Borys Budka odniósł się do złożonej we wtorek przez wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła poprawki do ustawy o KRS.
 • Ryszard Petru
  Lider Nowoczesnej Ryszard Petru pytany, jak wyobraża sobie współpracę między Nowoczesną a Platformą Obywatelską mimo różnic programowych powiedział, że "na razie jest ta odległość bardzo duża". "Co nie znaczy, że nie bierzemy pod uwagę wariantu zachęcającego do koalicji" - dodał.
 • Protest Komitetu Obrony Demokracji zorganizowany przed Sejmem
  "PO złoży projekt nowelizacji Prawa o zgromadzeniach, by bronić praw obywateli" - zapowiedział w niedzielę poseł PO Bartosz Arłukowicz. "Nie ograniczamy niczyich praw" - zapewnił polityk PiS, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński odnosząc się do nowych przepisów dot. organizacji zgromadzeń.
 • I prezes Sądu Najwyższego Barbara Gersdorf
  PiS chciałoby się pozbyć niezależnego prezesa Sądu Najwyższego i powołać w to miejsce osobę podległą politycznie decyzjom Jarosława Kaczyńskiego - uważa rzecznik PO Jan Grabiec. To jest bolszewicki sposób prowadzenia polityki, który nie ma nic wspólnego z zasadami państwa prawa - ocenił.
 • Beata Szydło wraz z Jarosławem Kaczyńskim i politykami PiS siedzą w pociągu
  "Mamy do czynienia ze skokiem PiS na wymiar sprawiedliwości; zamiast państwa prawa, PiS wprowadza prawo panów" - podkreślali w piątek posłowie PO. Chodzi m.in. o uchwaloną tego dnia przez Sejm nowelę ustawy o ustroju sądów oraz sposób wyboru nowego sędziego TK.
 • Grzegorz Schetyna
  PO przyspiesza przygotowania do wyborów samorządowych - chce być gotowa na wariant, w którym obecna kadencja samorządu zostanie skrócona o rok, a wybory odbędą się już tej jesieni. Z powodu planowanych przez PiS zmian w ordynacji, PO może stracić do tego wielu znaczących włodarzy miast.
 • Jarosław Kaczyński w Sejmie
  Poseł PO Mariusz Witczak zarzucił liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu brak wiedzy na temat zapisów w ordynacji wyborczej. Skrytykował działania PiS w celu "wyeliminowania z życia politycznego ludzi cieszących się zaufaniem, by utorować misiewiczom drogę do przejęcia władzy w samorządach".
 • Jarosław Kaczyński
  Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że są takie sprawy, które można załatwiać razem z opozycją; to np. wprowadzenie nowych przepisów dotyczących ochrony zwierząt. Polityk mówił o tym w wywiadzie dla Radia Łódź, który w całości wyemitowano w poniedziałek.