• plaża
  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w środę rano, że wszystkie nadmorskie kąpieliska zarówno w woj. pomorskim jak i zachodniopomorskim są otwarte. W województwach tych zamknięte z powodu zakwitu sinic są trzy kąpieliska położone nad jeziorami.
 • Mazury
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym w Europie Zachodniej Polacy coraz chętniej wybierają wypoczynek w kraju.
 • Premier Ewa Kopacz z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu podczas galowego wieczoru wieńczącego obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Turcją
  Turcja znosi wizy dla Polaków! Premier Turcji Ahmet Davutoglu podczas uroczystego koncertu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie powiedział, że to prezent na zwieńczenie obchodów 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Turcja i Polską.
 • Tajlandia
  Władze Tajlandii są zaniepokojone pogarszającym się wizerunkiem kraju w oczach turystów. Niedawne zabójstwo dwojga brytyjskich wczasowiczów może jeszcze bardziej pogorszyć wizerunek kraju jako miejsca bezpiecznego i beztroskiego wypoczynku - uważają przedstawiciele tajskiego sektora turystycznego.
 • Naukowcy odkryli gen odpowiedzialny za jet lag
  Naukowcy zidentyfikowali główny gen odpowiedzialny za cykle zasypiania i budzenia się. Może to pomóc w wynalezieniu sposobu na kontrolowanie, kiedy nasz organizm powinien wchodzić w stadium uśpienia, a kiedy powinniśmy się obudzić. Jest to problem dokuczający zwłaszcza pasażerom długich rejsów lotniczych.
 • Stan wojenny w Tajlandii
  Uzbrojeni żołnierze na ulicach, pojazdy opancerzone, budynki obstawione przez umundurowanych ludzi - tak wyglądają teraz ulice największych miast. Armia wprowadziła stan wojenny w Tajlandii. Czy coś może grozić turystom, którzy chętnie jeżdżą do tego azjatyckiego kraju? Polskie MSZ wydało w tej sprawie specjalny komunikat.
 • Biuro podróży TUI Poland odwołuje wszystkie turnusy w Egipcie do końca października. Polski MSZ dla bezpieczeństwa turystów odradza wyjazdy do Egiptu. Jednak nie wszystkie biura podróży uważają, że wycieczki należy odwołać.
 • Większa ochrona praw turystów? Zmieniają się przepisy w UE
  Urlopowicze w Unii mają być lepiej chronieni. Komisja Europejska zaproponowała nowe reguły zmieniając przepisy dotyczące pakietów wakacyjnych. Chodzi o wzmocnienie praw 120 milionów konsumentów we Wspólnocie.
 • Kurorty bezpieczne, miasta lepiej omijać. Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza podróże po Egipcie. Według urzędników w miastach sytuacja jest bardzo niestabilna.
 • Czego boi się turysta?
  Ponad jednak trzecia Polaków na wakacjach najbardziej obawia się upadłości biura podróży. Takie wyniki przynosi badanie przeprowadzone na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.