• 60 procent mężczyzn ma nadwagę lub cierpi na otyłość
  Eksperci alarmują i pokazują szokujące dane liczbowe. Ponad 60 procent mężczyzn i 50 procent kobiet boryka się z nadwagą lub otyłością. Dlaczego tak tyjemy i jak z tym walczyć?
 • Za mało snu - za dużo niezdrowych przekąsek
  Naukowcy dokładnie przyjrzeli się związkowi pomiędzy brakiem snu a otyłością. Zajrzeli nawet do mózgu osób wyspanych i zmęczonych. Wnioski płynące z ich badania są interesujące.
 • Tego lata rozgrywki sportowe będą zatrzymywać nas przed telewizorem
  Specjaliści ostrzegają, że Euro 2012 i Igrzyska Olimpijskie mogą sprzyjać kanapowemu stylowi życia. Dlatego brytyjscy ministrowie opracowali program, który ma zmusić do aktywności biernych fanów sportowych emocji.
 • Otyłość najbardziej zagraża sędziemu i adwokatowi
  Siedzący tryb pracy, zajadanie stresów, lunch przy biurku - to może sprzyjać nadwadze. Naukowcy sprawdzili, komu konkretnie najbardziej zagraża otyłość. Oto lista zawodów, które sprzyjają tyciu.
 • Chcesz schudnąć? Rusz się z kanapy
  Tyle razy sobie obiecałeś, że nie będziesz podjadał tuczących przekąsek i zawsze kończy się na obietnicach? Pewnie popełniasz jeden podstawowy błąd. Naukowcy przyjrzeli się osobom, które mają niezdrowe nawyki żywieniowe i wiedzą, co je powoduje.
 • Tyjesz już trzy godziny po obfitym posiłku
  Solidny posiłek nie pozwoli ci o sobie zapomnieć. Odłoży się w talii i na biodrach szybciej niż sądzisz. Naukowcy, którzy sprawdzali, ile godzin (tak, tak!) po posiłku twoja waga skoczy w górę, sami zdziwili się wynikiem swoich badań.
 • Polskie nastolatki z każdym rokiem bardziej otyłe
  Polskie nastolatki w czołówce najbardziej otyłych i najmniej ruchliwych. 29 proc. 11-latków ma nadwagę - donosi "Gazeta Wyborcza", powołując się na raport sieci badawczej HBSC wydany w maju przez europejskie biuro WHO.
 • Osoby, które mają mało snu, szybko przybierają na wadze
  Nie musisz objadać się łakociami, by tyć w sposób niekontrolowany. Wystarczy, że za mało śpisz, a już twój organizm odwdzięcza ci się nadliczbowymi kilogramami - alarmują naukowcy.