• Lancia ypsilon
  Po wyprodukowaniu niemal ćwierć miliona sztuk koncern pokazał we Frankfurcie nową odsłonę eksportowego przeboju. Auto wyprodukują Polacy. Mamy zdjęcia z premiery.
 • Katarzyna Smutniak i nowa lancia ypsilon
  Jakiś czas temu mówiło się o końcu tej legendarnej marki. Okazuje się, że koncern nie powiedział ostatniego słowa w tej sprawie...
 • Lancia delta
  Po fuzji na początku roku Fiata z Chryslerem, we włosko-amerykańskim koncernie samochodowym zrobiło się ciasno. Teraz jego kierownictwo doszło do wniosku, że nie ma w nim już miejsca dla zasłużonej marki Lancia.
 • Marta Żmuda-Trzebiatowska to zagorzała miłośniczka marki Lancia
  Marta Żmuda-Trzebiatowska to zagorzała miłośniczka marki Lancia - na co dzień jeździ modelem delta. Na zdjęciach seksowna aktorka pozuje przy najnowszym aucie produkowanym w tyskiej fabryce, czyli lancii ypsilon. Czy to będzie jej nowa miłość? Dlaczego nie :) Najnowsze dziecko włoskiej marki kosztuje w Polsce od 44 900 zł (z benzynowym silnikiem 1.2/69 KM). Ypsilon napędzany najnowszym silnikiem dwucylindrowym TwinAir (85 KM) ma cenę startującą z pułapu 53 900 zł. Najtańszy turbodiesel 1.3/95 KM został wyceniony na 59 900 zł. Auto można już zamawiać z salonach dilerskich Lancii.
 • W fabryce Fiata domagają się 500 zł podwyżki
  W tyskiej fabryce Fiata zorganizowano w referendum, w którym pracownicy mieli zdecydować o przeprowadzeniu w spółce akcji protestacyjno-strajkowych. W zakładzie trwa spór zbiorowy na tle płacowym, związkowcy domagają się kilkusetzłotowych podwyżek.
 • Nowa Lancia Ypsilon w Polsce ma zadebiutować w czerwcu...
  W połowie kwietnia Fiat startuje z produkcją lancii ypsilon w fabryce w Tychach. Polska, Włochy i Niemcy - to trzy pierwsze rynki, na których zadebiutuje ten nowy model. Zgodnie z ostrożnymi założeniami tyski zakład ma wytwarzać ok. 500 sztuk tego auta na dobę. Podobne założenia przyjmowano przy uruchamianiu produkcji fiata 500 i pandy. Szybko jednak okazało się, że popyt na te modele jest znacznie większy, a późniejsza produkcja była dużo wyższa od założeń. Docelowo Fiat chce produkować 100-120 tys. sztuk rocznie. Oczywistym jest, że w tym roku będzie to trochę mniejsza liczba. Zgodnie z planem w 2011 r. zakład opuści 50-60 tys. aut. Lancia ypsilon nowej generacji ma od początku do końca ma 3,84 m. Szerokość - 167 cm, wysokość - 151 cm. Rozstaw osi - 2,39 m. Mocy dostarczy jeden z trzech silników... Kierowcy dostaną do wyboru dwie jednostki benzynowe - 1,2/69 KM (pojawi się także jako wersja zasilana LPG) i turbodoładowany dwucylindrowy motor 0,9 TwinAir/85 KM. Turbodiesel - 1,3 MultiJet II/95 KM. Nowa Lancia w Polsce ma zadebiutować w czerwcu... Tym czasem zapraszamy galerii zdjęć - niektóre z nich są publikowane pierwszy raz.
 • Nowa Lancia Ypsilon zadebiutuje w Polsce
  W połowie kwietnia Fiat startuje z produkcją auta. Polska, Włochy i Niemcy - to trzy pierwsze rynki, na których zadebiutuje nowy model Lancii.
 • W czasie salonu samochodowego w Genewie, Lancia odsłoniła przed światem nową, czwartą już generację modelu ypsilon
  Koniec tajemnic i zabawy w kotka i myszkę! Wiemy już jak wygląda całkiem nowy samochód, który wyprodukują Polacy! Auto zaoferuje też niezwykły program gwarancyjny...
 • Oto nowa lancia ypsilon tylko z Polski
  Koniec tajemnic i zabawy w kotka i myszkę! Wiemy już jak wygląda całkiem nowy samochód, który wyprodukują Polacy! Auto zaoferuje też niezwykły program gwarancyjny...
 • Produkcja Lancii Ypsilon rozpocznie się na przełomie lutego i marca.