• Jak zwalczyć chrapanie?
  Chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, kłótliwość, mniejsza wydajność w pracy i trudności z koncentracją – temu wszystkiemu winne może być chrapanie, które, jak szacują naukowcy, dotyczy już aż 45 proc. z nas. Choć jest wdzięcznym tematem żartów, to w rzeczywistości stanowi poważny problem, bo w parze z nim występuje często bezdech senny, który zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia, cukrzycy, a nawet udaru mózgu.
 • Michał Figurski
  Dziennikarz zdradził, że na początku wstydził się tego, że znalazł się w trudnej sytuacji. - Wydawało mi się, że choroba nie pasuje do wizerunku osoby, która może wszystko. Myślałem, że jest rysą na moim wizerunku - powiedział.
 • Gruby mężczyzna
  Prowadzi do rozwoju chorób układu krążenia, miażdżycy, zaburzeń hormonalnych, a także zwiększa ryzyko zachorowań na niektóre nowotwory. Otyłość jest coraz częściej uważana za groźną chorobę przewlekłą.
 • Orzechy pistacjowe
  Jeśli chcesz uniknąć groźnych schorzeń serca, jedz dwa razy dziennie garść pistacji – przekonują amerykańscy naukowcy.
 • Otyłość wywołuje wiele chorób
  Lista zagrożeń, jakie niesie nadmiar kilogramów, jest bardzo długa. Specjaliści przestrzegają i podpowiadają, jak można leczyć otyłość.
 • Spacer zapobiega zawałowi serca
  Zwykły spacer skuteczny jak leki na serce? Tak, jeśli chodzimy codziennie i na odpowiedni dystans. Oto najnowsze ustalenia naukowców.
 • Cukier i sól to "biała śmierć"
  Cukier powoduje otyłość, sól wiąże się z nadciśnieniem. Jak sądzisz, co jest groźniejsze? Która substancja zabija więcej ludzi? No właśnie, prawdopodobnie się mylisz.
 • Choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną zgonów w Europie
  Choroby sercowo-naczyniowe są nadal główną przyczyną zgonów w Europie. Co roku umiera z ich powodu 4,3 mln Europejczyków oraz 2 mln mieszkańców UE - poinformowano na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC), który odbywa się w Monachium.
 • O cukrzycy wciąż wiemy za mało i nie zdajemy sobie sprawy, że możemy chorować
  Aż 30 proc chorych na cukrzycę nie zdaje sobie z tego sprawy. Tym większa rola mediów, które propagują wiedzę o cukrzycy i zapobieganiu jej - mówili uczestnicy poniedziałkowej konferencji z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Ministerstwie Zdrowia.
 • Rocznie z powodu cukrzycy umiera 4,6 mln osób
  Na cukrzycę cierpi już 366 mln ludzi na świecie. Rocznie z jej powodu umiera 4,6 mln osób i dokonuje się ponad 1 mln amputacji nóg. Te alarmujące dane podała Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, który przypada 14 listopada.