• Premier Czech Bohuslav Sobotka, premier Beata Szydło, premier Węgier Viktor Orban i premier Słowacji Robert Fico
  Kryzys migracyjny i brytyjskie żądania wobec Unii Europejskiej spowodowały, że czterech sąsiadów i członków Grupy Wyszehradzkiej znów ma wspólne cele.
 • Flaga NATO
  Na lipcowym szczycie NATO w Warszawie nastąpi wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu. Zapowiedział to sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Nie chciał jednak mówić, jakie konkretnie decyzje zostaną podjęte.
 • Pojazdy wojskowe na ulicach Brukseli, obok miejsca gdzie odbywa się szczyt UE-Turcja
  "To historyczny dzień dla starań Turcji o przyjęcie do UE" - mówi premier tego kraju Ahmet Davutoglu. W Brukseli rozpoczyna się szczyt Unia - Turcja, poświęcony głównie kryzysowi migracyjnemu. Ahmet Davutoglu oświadczył, że Turcja wraz z UE będzie debatować o dalszym losie kontynentu, kryzysie ekonomicznym, a także migracji. Jego zdaniem, jest to "nowe otwarcie" w staraniach Ankary o przyjęcie do UE.
 • Szczyt G20
  Migracja jest problemem globalnym, który musi być rozwiązany w sposób skoordynowany - twierdzą we wstępnym oświadczeniu liderzy krajów grupy G20. Dziś i jutro będą oni debatować nad światowym bezpieczeństwem podczas szczytu w tureckim kurorcie Antalya.
 • Szczyt UE na Malcie
  Kraje członkowskie Unii Europejskiej chcą, aby turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wziął udział w nadzwyczajnym unijnym szczycie. Celem rozmów, jakie mogłyby się odbyć jeszcze w tym miesiącu, jest uzgodnienie wspólnego planu działania w walce z nielegalną migracją. O gotowości do zorganizowania takiego spotkania poinformowano po obradach liderów Wspólnoty na Malcie.
 • Konrad Szymański
  Więcej zamieszania w kraju niż w Unii Europejskiej - tak kwestię nieobecności Polski na szczycie na Malcie komentuje dla IAR przyszły minister do spraw europejskich. Konrad Szymański dziwi się, że PO cały czas "podgrzewa" ten temat.
 • Afrykańscy i europejscy przywódcy na szczycie ws. kryzysu migracyjnego, Valletta, Malta
  Przywódcy Unii Europejskiej i Afryki krajów członkowskich spotkali się w stolicy Malty, Valletcie, by rozmawiać o współpracy w obliczu kryzysu migracyjnego. Wspólnota zdaje bowiem sobie sprawę, że temu wyzwaniu nie jest w stanie stawić czoła sama. Polska na tym spotkaniu reprezentowana jest przez premiera Czech.
 • Rafał Trzaskowski
  Koniec maltańskiej przepychanki, na nadchodzącym szczycie ws. uchodźców zabraknie polskiego przedstawiciela. Polska zwróciła się do jednego z państw członkowskich o zaprezentowanie polskiego stanowiska. Wiadomo już, że będą to Czechy.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Prezydent Andrzej Duda zastanawia się nad propozycją Ewy Kopacz. Premier zaapelowała do prezydenta, by 12 listopada reprezentował Polskę na szczycie Unii Europejskiej w sprawie uchodźców.
 • Ewa Kopacz
  Premier Ewa Kopacz prosi prezydenta o udział w szczycie Unii Europejskiej na Malcie. Szefowa rządu ogłosiła to na konferencji prasowej. Tego samego dnia co szczyt - a więc 12 listopada - odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Sejmu.