• Marek Niechciał, prezes UOKiK
  UOKiK porównał te same produkty spożywce w Polsce i Europie Zachodniej, bo takie było polecenie Komisji Europejskiej. Patrząc pobieżnie na wyniki wychodziłoby, że jesteśmy konsumentami gorszej kategorii. - Sprawa nie jest jednak oczywista - mówi nam Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Trwają intensywne prace nad unijną dyrektywą, która wprowadzałaby "urawniłowkę". Niczym obowiązkowe mundurki, jak w Chinach za Mao.
 • smog
  Co druga przebadana maska antysmogowa nie chroni przed pyłami zawieszonymi. Z kolei co trzeci czujnik czadu nie reaguje tak jak powinien - UOKiK obnaża słabości produktów, które mają nas chronić przed truciznami w powietrzu. Przynajmniej teoretycznie.
 • Kierowcy w 2016 roku tankowali gorsze paliwo niż w 2015
  Kierowcy w 2016 roku tankowali gorsze paliwo niż w 2015 roku - wynika z najnowszego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego dotarł dziennik.pl. Najwięcej nieprawidłowości wykryto w województwach: warmińsko-mazurskim, lubuskim i mazowieckim. Które stacje paliw omijać z daleka? Zobacz NOWĄ listę. 
 • Pieniądze
  Ściganie nieuczciwych działań instytucji finansowych będzie łatwiejsze. 
 • Stuzłotowe banknoty
  UOKiK przyjrzał się parabankom. Zdaniem kontrolerów firmy źle wyliczają koszt pożyczek i wprowadzają nieuczciwe opłaty. Dlatego też urząd wszczął postępowanie przeciw wszystkim sprawdzanym firmom. Grożą im surowe kary.
 • Tankowanie paliwa do samochodu
  Nowy raport UOKiK nie pozostawia złudzeń - jest gorzej niż rok wcześniej! Dramatycznie spadła jakość paliwa! Najgorzej jest w województwach - lubuskim, warmińsko-mazurskim, opolskim, łódzkim. Niebezpieczeństwo kryje się w dystrybutorach - zniszczony silnik, korozja, kłopot z odpaleniem auta. Nie ryzykuj! Zanim zatankujesz do pełna sprawdź, które stacje paliw omijać z daleka.
 • Oto czarna lista stacji paliw! Omijaj je z daleka!
  Zniszczony silnik, korozja, kłopot z odpaleniem auta - tak kończy się tankowanie złej benzyny, oleju napędowego czy LPG. Niebezpiecznie jest w każdym województwie. Nie ryzykuj! Zanim zatankujesz do pełna sprawdź, które stacje paliw omijać z daleka.